پرش لینک ها

هاست ترید یا سرور مجازی ترید چیست و چه کاربردهایی برای کاربران ایرانی دارد؟

اخیرا خرید و فروش ارزهای دیجیتال و یا سهام بازارهای بورس جهانی در بین کاربران ایرانی رونق زیادی یافته است. خرید و فروش و یا در اصطلاح ترید از آی‌پی‌های داخل ایران اما مخاطراتی نیز دارد. با توجه به تحریم‌ مالی و پولی ایران بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال و یا بازارهای مالی جهانی از کار کردن با کاربران ایرانی داخل کشور اجتناب می‌کنند. اخیرا در بسیاری موارد دیده شده که به یک باره و یا با اخطار قبلی، حساب‌های ایرانیان در این سایت‌ها و یا صرافی‌ها بلوکه شده است.

 اما آیا چاره‌ای برای این مشکل وجود دارد؟ ایرانیان برای انجام این کسب و کار پرسود  چه انتخابی دارند؟ پاسخ «سرور مجازی ترید» و یا در اصطلاح «هاست ترید» است. کاربران برای فرار از شناسایی شماره آی‌پی ایران یک سرور مجازی و یا هاست مجازی را در یک سرور خارجی اجاره می‌کنند و با استفاده از شماره آی‌پی آن، وارد سایت‌های مربوط به تجارت و بازارهای مالی می‌شوند. در ادامه با این سرورها و هاست‌ها و مزایای استفاده از آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

هاست ترید | سرور مجازی ترید

ترید به چه معنا است؟

ترید کلمه‌ای است که در سال‌های اخیر زیاد شنیده می‌شود. ترید در لغت به معنی تجارت و تجارت کردن است. به طور کلی به خرید و فروش سهام در بازارهای جهانی مانند فارکس و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های جهانی ترید گفته می‌شود. اما کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های مالی در بسیاری از این سایت‌ها با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند. در بسیاری از موارد دیده شده که حساب کاربران داخل ایران بسته شده است و یا کاربران دیگر قادر به ورود به حساب‌های خود نبوده‌اند. برای رفع این مشکل کاربران از VPS یا سرور مجازی ترید یا در اصطلاح هاست ترید استفاده می‌کنند.

هاست ترید و یا سرور مجازی ترید چیست؟

سرور مجازی یا VPS که مخفف کلمه Virtual Private Server است یک ماشین مجازی است که بر روی یک سرور در کشور دیگری قرار دارد و محیط یک کامپیوتر واقعی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با اتصال به این نوع از هاست شما یک IP اختصاصی در کشوری دیگر در اختیار خواهید داشت تا به صورت امن و پرسرعت و پایدار با آن به سایت‌های تریدینگ وارد شوید. سرورهای مجازی ترید امکان دسترسی امن و با یک آی‌پی ثابت را به شما می‌دهند که با استفاده از آن بدون نگرانی از قطعی و یا تحریم می توانید به تجارت ارزهای دیجیتال و یا سهام بازارهای جهانی ادامه دهید.

استفاده از هاست ترید و یا سرور مجازی ترید چه مزایایی دارد؟

خرید VPS برای انجام ترید یک راه عالی برای فرار از مشکلاتی است که فعالان حوزه ارزهای دیجیتال و نیز تریدرهای بازارهای مالی فارکس با آن روبه‌رو هستند. استفاده از این سرورهای مجازی مزایای زیادی دارد. از جمله:

1.     بالا رفتن سرعت معاملات

سرعت و کیفیت اینترنت در ایران در مقایسه با کشورهای پیشرفته جهان مانند کشورهای اروپایی، کره جنوبی، ژاپن و آمریکا بسیار پایین‌تر است. در این شرایط چند دقیقه تاخیر در رسیدن به اخبار و یا تاخیر در انجام معاملات می تواند باعث ضررهای گسترده‌ای برای کاربران شود. این مورد برای ارزهای دیجیتال که بازاری بسیار پرتلاطم‌تر دارد جدی‌تر نیز می‌شود.

ممکن است به دلیل چند ثانیه تاخیر نتوانید سهم و یا ارز دیجیتالی را به قیمت خوبی بفروشید و یا به موقع اقدام نکنید. در مواقع شلوغی بازار و یا پایین و بالا رفتن شدید قیمت‌ها به خصوص در بازارهای ارز دیجیتال هزاران درخواست و تراکنش برای صرافی‌ها ارسال می‌شود. در این مواقع سرعت بالای اینترنت می‌تواند پاسخگویی شما و یا سایت‌های صرافی را به درخواست‌ها و یا تراکنش‌ها تسهیل کند تا از تراکنش‌های حیاتی عقب نمانید.

2.     دور زدن تحریم‌های مراکز مالی آنلاین

اما مهم‌ترین دلیل استفاده از سرورهای مجازی ترید و یا هاست ترید دور زدن سایت‌های صرافی ارز دیجیتال و سایت‌های آنلاین خرید و فروش سهام است. بسیاری از این سایت‌ها با روش‌های گوناگون مانند تشخیص شماره IP، دسترسی به مکان گوشی و یا شناسایی هوشمند سیمکارت به راحتی می‌توانند حساب‌های مالی در داخل ایران را شناسایی کنند و مسدود نمایند.

یکی از این مهم‌ترین این موارد، سایت صرافی ارز دیجیتال «بایننس» بود. این سایت بزرگ خرید و فروش ارز دیجیتال به مرور بسیاری ار کاربران ایرانی را شناسایی و دارایی‌های دیجیتال آنان را مسدود نمود. با استفاده از هاست ترید شما به یک کامپیوتر مجازی در کشور دیگری و با یک IP اختصاصی دسترسی دارید که شناسایی مکان شما را برای این سایت‌ها تقریبا غیرممکن می‌کند.

چرا نمی‌توان برای تریدینگ از vpn استفاده کرد؟

چند مشکل در استفاده از این نرم افزارهای vpn برای کاربران فعال در حوزه‌های مالی ممکن است پیش بیاید. مشکل اول این است که این نرم افزارها شماره آی‌پی اختصاصی ندارند و از کشورهای گوناگون و از شماره آی‌پی‌های مختلف دسترسی شما را به اینترنت جهانی برقرار می‌کنند. این امر برای سایت‌هایی که سختگیرانه عمل می‌کنند مشکوک تلقی شده و به تدریج باعث بستن حساب شما خواهد شد.

مشکل دیگر احتمال بالای قطع و وصل شدن این نرم افزارها است. ممکن است به دلیلی دسترسی شما به اینترنت قطع و وصل شود. در این فاصله و تا قطع و وصل شدن دوباره ارتباط شما با vpn سایت برای لحظاتی به شماره IP واقعی شما دست خواهد یافت.

در انتخاب سرور مجازی و یا هاست ترید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • اگر در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به فعالیت می‌پردازید سعی کنید که سرور مجازی را از کشورهای اروپایی انتخاب کنید که از طرف صرافی بزرگ بایننس تحریم نشده‌اند. سرورهای مربوط به کشور امریکا برای این منظور مناسب نیستند زیرا بیشتر ایالت‌های آمریکا توسط این صرافی چینی تحریم شده‌اند.
  • سعی کنید که تنها با یک حساب کاربری سایت‌های ارز دیجیتال از این سرورهای مجازی استفاده کنید زیرا ممکن است توسط سایت ثبت شده و برای حساب‌ها ایجاد مشکل نماید.
  • در هر شرایط فعال کردن رمز دو مرحله‌ای در سایت‌های صرافی و یا کیف پول‌های دیجیتال را برای حفظ امنیت خود فراموش نکنید.
  • سرورهایی را انتخاب نمایید که از شرکت‌های معتبر همراه با ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته و در ۷ روز هفته باشند.
مشاهده
بکشید