پرش لینک ها

اهمیت استفاده از خدمات طراحی لوگو در ارومیه

طراحی لوگو در ارومیه

ممطئنا نام لوگو را بارها شنیده‌اید؛ اما واقعا لوگو چیست و استفاده از آن چه مزیت‌هایی دارد؟ تا چه اندازه با اصولی مهم در طراحی لوگو آشنا هستید؟ در یک تعریف ساده باید بگوییم که اغلب موسسات تجاری و خدماتی برای برقراری ارتباط با ذهن مخاطب و تصویرسازی برای او از طراحی لوگو یا آرم استفاده می‌کنند. آرم می‌تواند یک طرح ساده یا ترکیبی از طرح و یک عبارت باشد. انتخاب یک لوگوی مناسب تاثیر بسزایی در ایجاد هویت مطلوب برای مشاغل و کسب‌وکارهای مختلف دارد. برای اینکه با اهمیت و ضرورت استفاده از خدمات طراحی لوگو در ارومیه بهتر آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید.

اصول طراحی لوگو

  • اصل اول: یک لوگوی مناسب باید فاقد جزییات اضافه بوده و کاملا ساده باشد.
  • اصل دوم: عدم محدودیت آرم به زمان یا دوره‌ای خاص است. این امر سبب می‌شود تا مدت‌ها طولانی بتوانید از آرم استفاده کنید و به ثبت جایگاه شما در ذهن و زندگی مخاطب کمک می‌کند.
  • اصل سوم: استفاده مناسب از ترکیب رنگ‌ها است. رنگ‌های انتخاب‌شده باید کاملا با یکدیگر همخوانی داشته باشند و مکمل هم باشند.
  • اصل چهارم: لوگو باید کاملا مشخص و خوانا بوده و در حالت سیاه‌وسفید نیز از جذابیت بالایی برخوردار باشد.
  • اصل پنجم: لوگو باید معرف شغل یا کسب‌وکار شما باشد. از همه مهم‌تر باید نشان‌دهنده اهداف تجاری بلندمدت سازمان یا موسسه شما باشد.
  • اصل ششم: طراحی لوگو باید متناسب با فرهنگ هر جامعه باشد. استفاده از عناصر ضد فرهنگی در طراحی آرم می‌تواند موجب کاهش جذب کاربران به سمت کسب‌وکار شما شود.

ویژگی‌های یک لوگوی حرفه‌ای

برای ارائه طراحی لوگو در ارومیه سعی شده از گرافیست‌ها و طراحان حرفه‌ای و ایده پردازان مجرب استفاده شود. همان‌طور که می‌دانید لوگو هویت یک برند یا کسب‌وکار است. به همین دلیل، رابطه‌ای مستقیم بین طراحی آن و افزایش سود تجاری و محبوبت بین مخاطبان وجود دارد.

اگر به افراد مختلف توجه کنید می‌بینید که تیپ و استایل ظاهری آنها اولین مشخصه‌ای است که برای تحلیل شخصیت یا رفتار افراد بر روی آن متمرکز می‌شوید. لوگو نیز نقش استایل تجاری یک سازمان را ایفا می‌کند. اگر مخاطب بتواند با لوگوی شما ارتباط ذهنی برقرار کند، احتمال جذب او به سمت برند تجاری شما افزایش خواهد یافت.

اگر به لوگوی برندهای معروف دقت کنید به‌خوبی متوجه می‌شوید که آنها با استفاده از تصاویر ساده اما پرقدرت کمپانی خود را معرفی می‌کنند. به عبارت ساده‌تر، برندهای معتبر سعی می‌کنند ابتدا ذهن مخاطب را درگیر کرده و بتوانند جایگاه مناسبی در ذهن او کسب کنند؛ زیرا آنها به‌خوبی می‌دانند دستیابی به این جایگاه می‌تواند فروش دائمی را تضمین کند.

در انتخاب رنگ و طرح نباید افراط یا تفریط کنید. باید کاملا متناسب با نوع کسب‌وکار و مخاطبین اصلی طرح و رنگ لوگو را انتخاب کنید. با توجه به اینکه، انتخاب طرح و رنگ مناسب برای لوگو کمی دشوار است. بعلاوه، ممکن است رنگ موردعلاقه شما با رنگی که می‌تواند بر مخاطب تاثیر مثبت داشته باشد، همخوانی و تناسب نداشته باشد. در چنین مواردی برای اینکه از سردرگمی نجات پیدا کنید و بتوانید یک آرم مناسب برای شرکت خود طراحی کنید استفاده از طراحی لوگو در ارومیه بهترین گزینه خواهد بود.

انواع مدل‌های طراحی لوگو در ارومیه

  • لوگوهای تصویری: این نمونه آرم‌ها دارای تصاویر و نمادهای خاص هستند. در طراحی آنها باید از ساده‌ترین تصاویر برای انتقال مفاهیم استفاده شود. به همین دلیل، این لوگوها لقب پیچیده‌ترین آرم‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
  • لوگوی نوشتاری: در این نمونه لوگو از یک عبارت برای معرفی سازمان یا برند استفاده می‌شود. این عبارت می‌تواند مخفف یا نام اصلی کمپانی شما باشد.
  • لوگوی ترکیبی: این نمونه لوگوی زیبا و کاربردی ترکیبی از لوگوی نوشتاری و تصوری است. انتخاب این نمونه لوگو می‌تواند معرفی محصولات شما در بازار رقابت جهانی را ساده‌تر کند.

سخن پایانی

لوگو یا ارم می‌تواند شناسنامه هویتی یک شرکت یا موسسه تجاری باشد؛ بنابراین، باید در طراحی آن بسیار دقیق عمل کنید. طرح لوگو باید در عین سادگی بسیار جذاب باشد. باید بتواند محصول و خدمات شما را به‌خوبی معرفی کند. از تناسب کافی با کسب‌وکار شما برخوردار باشد. برای اینکه بتوانید آرم مناسبی برای موسسه یا شرکت خود طراحی کنید استفاده از خدمات طراحی لوگو در ارومیه به شما توصیه می‌کنیم.

مشاهده
بکشید