پرش لینک ها
کپی‌رایتر حرفه‌ای

کپی‌رایتر حرفه‌ای کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کپی‌رایتر حرفه‌ای کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کپی‌رایتر حرفه‌ای کسی است که بتواند به بهترین نحو دررابطه‌با محصولات مختلف محتوا تولید کند. نویسنده‌ها کسانی هستند که یک سری ویژگی‌های شاخص دارند و همین ویژگی‌های شاخص باعث بهبود کسب‌وکار می‌شود. یک نویسنده محصول و یا کپی‌رایتر مانند یک بازاریابی است.

توجه داشته باشید که مهم‌ترین کاری که در بازاریابی انجام می‌شود جلب مشتری و افزایش فروش است. در اولین قدم یک کپی‌رایتر باید مخاطبان خود را بشناسد و بداند که آنها چه نیازی دارند. در این مقاله شما دررابطه‌با ویژگی‌های کپی‌رایترها می‌خوانید.

کپی‌رایتر حرفه‌ای
کپی‌رایتر حرفه‌ای

ویژگی کپی‌رایتر حرفه‌ای

ممکن است بارها در سایت‌های مختلف این عنوان یعنی استخدام کپی‌رایتر یا استخدام محتوانویس اینستاگرام را مشاهده کرده باشید. کپی‌رایترها افرادی هستند که به بهترین نحو دررابطه‌با محصول محتوا تولید می‌کنند. هرچقدر ویژگی‌های کپی‌رایترها به کپی‌رایترهای حرفه‌ای نزدیک‌تر باشد در آن زمان بازدهی کار آنها بهتر خواهد بود. ویژگی‌های یک کپی‌رایتر حرفه‌ای،

 1. صبر و حوصله در نویسندگی
 2. یادگیری و آموزش
 3. دقت
 4. تجربه عالی
 5. سئو
 6. داستان‌سرایی
 7. شعار تبلیغاتی یا اسلوگان

صبر و حوصله در نویسندگی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کپی‌رایتر حرفه‌ای صبر و حوصله است. شما باید به‌عنوان یک کپی‌رایتر بدانید که هر محتوا چه زمانی نیاز دارد. ممکن است شما برای نوشتن یک محتوا یک ساعت وقت بگذارید و به هدفتان برسید و ممکن است فردی 3 ساعت وقت بگذارد تا به نتیجه‌ای که می‌خواهد برسد. فرقی ندارد چند ساعت وقت برای این کار در نظر بگیرید مهم نتیجه کار شما است.

یادگیری و آموزش

آموزش چیزهای جدید را هرگز فراموش نکنید. چیزی که باعث می‌شود شما به یک کپی راتر حرفه‌ای و موفق تبدیل شوید به‌روز بودن است و این موضوع تنها با آموزش دائم به دست می‌آید. درصورتی‌که شما با آموزش‌های گذشته خود بخواهید محتوای جدید تولید کنید ممکن است بازخورد مناسبی دریافت نکنید.

دقت کپی‌رایتر حرفه‌ای

اگر بخواهیم دررابطه‌با نظم و دقت چیزی بگوییم می‌دانید که مهم‌ترین راز موفقیت نظم و دقت است. درصورتی‌که شما در هر کاری تمرکز کافی داشته باشید آن کار را به بهترین نحو انجام می‌دهید. در این بخش لازم است تا به ریزترین و کلی‌ترین جزئیات، بیشترین توجه را، داشته باشید.

تجربه عالی برای استخدام کپی‌رایتر

برای اینکه شما بخواهید یک کپی‌رایتر موفق باشید و در جایی که می‌خواهید استخدام شوید لازم است تا تجربه و یا رزومه خوبی از خود برجای بگذارید. اگر شما در ابتدای کار خود هستید و به‌عنوان یک تازه‌کار وارد دنیای کپی‌رایتینگ شده‌اید بهتر است تا از همان ابتدا به فکر رزومه کاری ای که از خود می‌سازید باشید. باتوجه‌به همین موضوع است که نتیجه کار شما تنها در سایت تأثیر نمی‌گذارد بلکه به‌عنوان رزومه کاری شما می‌تواند باشد.

کپی‌رایتر حرفه‌ای
کپی‌رایتر حرفه‌ای

سئو در کپی‌رایتینگ

همان‌طور که می‌دانید سئو مهم‌ترین فعالیتی است که شما در تولید محتوا انجام می‌دهید. تأثیر سئو در محتوای شما انکارنشدنی است اما ممکن است در مدت‌زمان مختلفی یعنی زود یا دیر نتیجه‌اش را ببینید. انواع مختلفی از سئو وجود دارد با نام‌های، سئو کلاه سفید، کلاه‌سیاه، کلاه خاکستری که هرکدام به‌نوعی در سایت شما تأثیر می‌گذارند.

داستان‌سرایی

یکی از ویژگی‌های بسیار جذاب در کپی‌رایترها توضیح محصولات با داستان‌سرایی است. در واقع کپی‌رایترها در این بخش یک هدف دارند و آن جلب‌توجه مخاطب با کنار هم قراردادن جملات است. ممکن است شما نیز در پیج‌های اینستاگرامی خود با سایت‌هایی مواجه شده باشید که در کپشن محصولات خود داستانی دررابطه‌با موضوعی خاص توضیح می‌دهند.

شعار تبلیغاتی یا اسلوگان

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های که یک کپی‌رایتر دارد نوشتن شعارهای تبلیغاتی است. شعارهای تبلیغاتی معمولاً تأثیر بسیار زیادی در ذهن مخاطب می‌گذارند که می‌تواند غیرمستقیم و مستقیم باشد. ممکن است بارها بر روی بنرهای تبلیغاتی شعارهای مختلف را مشاهده کرده باشید زیرا این شیوه بسیار بااهمیت است.

معرفی انواع کپی‌رایتینگ

همان‌طور که می‌دانید کپی‌رایتینگ محتوایی است که توسط کپی‌رایتر حرفه‌ای تولید می‌شود. تولید محتوا به روش کپی‌رایتینگ کار آسانی نیست و به همین دلیل هم عده‌ای موفق‌تر از دیگری ظاهر می‌شوند. انواع مختلفی از کپی‌رایتینگ وجود دارد یعنی،

 1. کپی‌رایتینگ برای افزایش فروش
 2. تبلیغ‌نویسی سایت
 3. کپی‌رایتینگ سئو
 4. کپی‌رایتینگ فنی و تکنیکال
 5. کپی‌رایتینگ برای مطبوعات

کپی‌رایتینگ برای افزایش فروش

یکی از کارهایی که کپی‌رایتر حرفه‌ای انجام می‌دهد و از انواع کپی‌رایتینگ نیز به‌حساب می‌آید دررابطه‌با افزایش فروش است. کپی‌رایترها در وب‌سایت‌های مختلف و نرم‌افزارهایی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس‌اپ و… یک هدف به‌خصوص دارند و آن افزایش فروش محصول است.

تبلیغ‌نویسی سایت

برای تبلیغ‌نویسی سایت می‌توانید از تمامی روش‌ها استفاده کنید. انواع کپی‌رایتینگ در تبلیغ‌نویسی به شما کمک می‌کند. شما می‌تواند در کپی‌رایتینگ به‌صورت وبلاگ محتوا تولید کنید و از رسانه‌های مختلف مانند عکس و فیلم برای جلب‌توجه بیشتر استفاده کنید. بهترین کاری که باید انجام دهید ارائه محتوای خلاقانه و درجه یک است.

کپی‌رایتینگ سئو

همان‌طور که گفتیم آموزش سئو و به‌کاربردن آن یکی از ویژگی‌های کپی‌رایتر حرفه‌ای است. باید بدانید که سئو چه تأثیر مهمی در موتورهای جستجو گوگل دارد. درصورتی‌که شما بخواهید کپی‌رایتینگ انجام دهید باید از سئو استفاده کنید زیرا این موضوع در روند کاری شما تأثیر گذار است.

کپی‌رایتینگ فنی و تکنیکال

معمولاً کپی‌رایترهایی که در این بخش کپی‌رایتینگ فعالیت دارند افرادی هستند که مهارت و تسلط خاصی بر آن موضوع دارند. در این مورد می‌توان رشته تحصیلی را مثال زد که یک دانشجوی گرافیک سایتی را مدیریت کند که نیاز به کپی‌رایتینگ در خصوص فروش محصولات گرافیکی یا لپ‌تاپ دارد.

کپی‌رایتینگ برای مطبوعات

در این بخش لازم است تا کپی‌رایترها همیشه به‌روز باشند. فکر می‌کنم از بین انواع کپی‌رایتینگ، کپی‌رایتینگ‌های مطبوعاتی سخت‌ترین نوع باشد. شما در کپی‌رایتینگ مطبوعاتی با عموم افراد سروکار دارید و معمولاً شرکت‌ها از این نوع استفاده می‌کنند. در بیشتر موارد آن دسته از اطلاعاتی که به‌صورت کپی‌رایتینگ در مجلات خبری دولتی و تلویزیونی وجود دارد در این دسته قرار می‌گیرد.

کپی‌رایتر حرفه‌ای
کپی‌رایتر حرفه‌ای

کپی‌رایتر حرفه‌ای فردی است که ویژگی های حرفه ای در رابطه با تولید محتوا دارد. کپی‌رایتر فردی است که می‌تواند به بهترین نحو دررابطه‌با یک محصول محتوا تولید کند بتواند توجه مشتریان سابق را جلب کند و مشتریان جدیدی را کسب کند. انواع مختلف کپی‌رایتینگ وجود دارد که کپی‌رایترها می‌توانند باتوجه‌به مهارت و علاقه‌ای که دارند در هر یک فعالیت کنند. در نظر داشته باشید که برای موفقیت بیشتر بهتر از تا از ویژگی‌های تمام انواع کپی‌رایتینگ استفاده کنید.

 

 

 

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید