پرش لینک ها

آموزش دانلود اپلیکیشن از اپلیکیشن ساز سرورنت

زمانی که طراحی و ساخت اپلیکیشنشما به پایان رسید، می‌توانید اپلیکیشن را دانلود و روی گوشی موبایل‌تان نصب و استفاده کنید. در این مطلب می‌خواهیم با هم ”دانلود اپلیکیشن” را یاد بگیریم. در ادامه مطلب با من در بلاگ سرورنت همراه باشید.

آموزش دانلود اپلیکیشن

بعد از اینکه اپلیکیشن را طراحی و تست کردید، برای دانلود فایل نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن، در قسمت سمت چپ پنل‌کاربری‌تان روی گزینه‌ی “دانلود اپلیکیشن” کلیک کنید تا صفحه‌ی زیر برای شما نمایش داده شود.


نکته: شما با استفاده از این دکمه می‌توانید فایل apk که فایل نصب اپلیکیشن برای گوشی‌های موبایل اندروید است را دانلود کنید. اگر سیستم عامل گوشی موبایل شما ios است می‌توانید اپلیکیشن خود را با سرورنت طراحی کنید و برای دریافت و دانلود فایل ios اپلیکیشن خود از طریق تیکت به پشتیبانی سرورنت اطلاع دهید تا شما را راهنمایی کنند. اگر بخواهید اپلیکیشن شما تحت وب باشد باید بعد از ساخت اپلیکیشن خود با سرورنت ، برای دریافت فایل pwa باز هم درخواست خود را از طریق تیکت به پشتیبان‌های سرورنت اعلام کنید.
برای آشنایی با انواع اپلیکیشن به لینک روبه‌رو مراجعه کنید: انواع اپلیکیشن

آموزش دانلود اپلیکیشن
آموزش دانلود اپلیکیشن

۱. نام پکیج: در این قسمت، نامی که برای اپلیکیشن‌تان در نظر گرفتید را با حروف انگلیسی تایپ کنید، سعی کنید متناسب با محتوا و موضوع اپلیکیشن‌تان اسم را انتخاب کنید. استاندارد نام پکیج ۲ یا ۳ بخشی است به همین دلیل اسمی که وارد می‌کنید اگر ۳ بخشی باشد بهتر است (به‌عنوان مثال: ir.bujo.shakiba) ولی اگر اسم را یک بخشی وارد کنید سرورنت به‌صورت پیش‌فرض com.puzzley را به ابتدای اسم اپلیکیشن‌تان اضافه می‌کند.


۲. نسخه نرم‌افزار: در این قسمت، شماره‌ی نسخه‌ی اپلیکیشن‌تان را باید وارد کنید. نسخه‌گذاری صحیح نرم‌افزار به این صورت است که ۳ عدد باید با نقطه از هم جدا باشند. برای مثال: ۱٫۰٫۰ | ۰٫۱٫۵ | ۲٫۱٫۰ | ۳٫۰٫۱

اگر می‌خواهید درمورد نام پکیج و نسخه نرم‌افزار اطلاعات بیشتری کسب کنید از لینک رو به رو استفاده کنید: آموزش نام گذاری و نسخه ی اپلیکیشن
۳. محل انتشار: با کلیک روی این قسمت منوی کشویی برایتان نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را در تصویر زیر مشاهده ‌کنید.

آموزش دانلود اپلیکیشن
آموزش دانلود اپلیکیشن

اگر اپلیکیشن‌ تان را در هیچ مارکتی منتشر نکرده‌اید و فقط می‌خواهید لینک اپلیکیشن‌تان را داشته باشید و برای افراد دیگر بفرستید یا خودتان استفاده کنید، باید گزینه‌ی ”لینک دانلود” را بزنید. اگر فایل اپلیکیشن‌تان رو برای هر کدام از مارکت‌های مشخص شده می‌خواهید، باید همان مارکت را انتخاب کنید.

در نهایت روی گزینه‌ی ”ساخت اپلیکیشن” کلیک کنید، باید چند دقیقه منتظر بمانید تا اپلیکیشن‌تان ساخته شود، این چند دقیقه را می‌توانید با یک بازی نوستالژی که برایتان در نظر گرفتیم، خاطرات کودکی‌تان را زنده کنید.

آموزش دانلود اپلیکیشن
آموزش دانلود اپلیکیشن

بعد از اینکه اپلیکیشن ساخته شد، می‌توانید دانلودش کنید.

آموزش دانلود اپلیکیشن
آموزش دانلود اپلیکیشن

اگر نمی‌دانید که چطور باید اپلیکیشن‌تان را در مارکت‌های مختلف منتشر کنید، می‌توانید آموزش انتشار برنامه در کافه بازار را مطالعه کنید.
نکته: نکنه‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما زمانی می‌توانید اپلیکیشنی که ساخته‌اید را دانلود کنید که یکی از طرح‌های سرورنت برای شما فعال باشد. در حالتی که اکانت شما آغازین باشد یا تریال، به دانلود اپلیکیشن دسترسی ندارید.
برای خرید و مطالعه‌ی طرح‌های سرورنت به لینک روبه‌رو مراجعه کنید: تعرفه‌های سرورنت

آموزش دانلود اپلیکیشن به پایان رسید. همین الان می‌توانید ساخت اپلیکیشن را در اپلیکیشن‌ساز سرورنت شروع کنید.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید