پرش لینک ها
رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چیست 6 ترفند رپورتاژ نویسی

رپورتاژ آگهی چیست 6 ترفند رپورتاژ نویسی

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ نویسی فعالیتی است که تا چند سال پیش توسط گزارشگران و روزنامه نگاران انجام می‌شد. اگر بخواهیم یکی از روش‌های حرفه ای برای پیشرفت و توسعه کسب و کار اینترنتی نام ببریم رپورتاژ جز محبوب ترین گزینه‌ها است. در واقع این روش به نوعی تبلیغات کسب و کار است و برای اینکه کسب و کار مورد توجه دیگران قرار بگیرد از آن استفاده می‌شود.

با وجود اینکه رپورتاژ برای کسب و کار شما اهمیت زیادی دارد و می‌توانید باعث ارتقا کسب و کار شود اما باید بدانید که اگر مهارت کافی در خصوص این کار نداشته باشید موفقیت چندانی کسب نخواهید کرد. برای رپورتاژ نویسی به مهارت نوشتاری به خصوصی نیاز دارید که این مهارت تاثیر مستقیمی بر جایگاه کسب و کار شما دارد.

رپورتاژ آگهی
رپورتاژ آگهی

قواعد رپورتاژ آگهی

توجه داشته باشی که رپورتاژ آگهی زمانی با ارزش است که طبق یک سری اصول به خصوصی پیش برود. زمانی که شما قصد تبلیغ یک مسئله  به خصوصی را داشته باشید باید اصولی و با توجه به قواعد انجام شود. به این مسئله توجه کنید که در ابتدای کار باید مخاطب خود را بشناسید و رپورتاژ را طبق مخاطبانتان بنویسید. قواعد رپورتاژ،

 • شناخت مخاطب
 • انتخاب عنوان حرفه ای
 • بخش بندی محتوایی
 • استفاده از تصویر مرتبط
 • رعایت قواعد نگارشی

شناخت هدف در رپورتاژ آگهی

همان‌طور که گفتیم یکی از مهم ترین مسائل در خصوص رپورتاژ نویسی شناخت و توجه به مخاطب هدف است. باید بدانید که رپورتاژ را برای چه کسی تهیه می‌کنید و قصد جذب چه افرادی را دارید. در واقع باید به پرسونا یا همان علایق مخاطب توجه کنید. با وجود اینکه جلب نظر موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد اما در رپورتاژ باغید به نظر مخاطب اهمیت داده شود.

عنوان در رپورتاژ

انتخاب عنوان مانند زمانی است که شما می‌خواهید به کافه بروید. قبل از اینکه وارد کافه شوید به ظاهر آن نگاه می‌کنید و در مسائل متنی برای مشاهده یک متن به عنوان حرفه ای نیاز دارید. عنوان می‌توانید دلیلی برای جذب شما به مطالعه یک رپورتاژ آگهی شود. در عنوان‌ها به نکات کلیدی توجه کنید و حتما مهم ترین مسئله را مطرح کنید.

بخش بندی محتوای رپورتاژ

هر چقدر رپورتاژ آگهی شما نظم و ترتیب بیشتری داشته باشد کیفیت بیشتری نیز دارد. برای هر بخش عنوان به خصوصی انتخاب کنید. برای انتخاب عنوان‌های با کیفیت باید قوانین محتوا نویسی را آموزش ببینید. با توجه به این مسئله حتما به بخش بندی رپورتاژ توجه کنید.

انتخاب تصویر برای رپورتاژ

تصاویر یکی از مهم ترین بخش‌های هر محتوایی به حساب می‌آیند. برای رپورتاژ تصاویر مناسب و با کیفیت انتخاب کنید تا مخاطب جذب آن‌ها شود. تصاویر شما نباید با دروغ همراه باشد و صداقت شما تاثیر مستقیمی بر نقد مخاطب دارد.

رعایت قواعد نگارشی در رپورتاژ

همان‌طور که می‌دانید در گذشته روش‌های مختلفی برای دور زدن گوگل وجود داشت. این روزها با توجه به افزایش قابلیت‌های ربات‌های گوگل شما باید رپورتاژ را به صورتی بنویسید که گوگل آن را اسپم نکند. رعایت قواعد نگارشی کیفیت رپورتاژ شما را افزایش می‌دهد.

رپورتاژ آگهی
رپورتاژ آگهی

ارائه اطلاعات مفید در رپورتاژ

از آنجایی که افراد از بین هزاران سایت مختلف یک سایت را انتخاب می‌کنند بنابراین لازم است تا اطلاعاتی که ارائه می‌دهید مناسب و با کیفیت باشد. شما می‌توانید از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید. تکنیک‌های مختلف در خصوص بالا بردن کیفیت رپورتاژ مانند رعایت اصول نگارشی به دقت بالایی نیاز دارد.

هزینه رپورتاژ نویسی

فعالیت‌های حوزه وب قیمت ثابت و دقیقی ندارد و این موضوع وابسته به سلیقه و کیفیت کاری افراد است. قیمت رپورتاژ می‌تواند با توجه به مسائل مختلفی مانند، کیفیت کار، فریلنسر یا نویسنده‌های مختلف و… تعیین شود. باید توجه داشته باشید که رپورتاژ قیمت کمی ندارد ولی لازم است تا این مسائل را در نظر بگیرید.

مزایای رپورتاژ نویسی

با توجه به مواردی که گفتیم باید با رپورتاژ نویسی آشنا شده باشید. رپورتاژ مزایای به خصوصی دارد. مزایای رپورتاژ آگهی،

 • ایجاد حس اعتماد
 • معرفی برند و محصول
 • پرهیز از جنبه‌های تبلیغاتی
 • افزایش اعتبار برند
 • بازدهی بالا در مقایسه با هزینه

نکات کلی رپورتاژ موفق

تمامی مواردی که در خصوص اصول رپورتاژ نویسی گفتیم به صورت کلی بررسی می‌شوند. تمامی ویژگی‌هایی که می‌گوییم باید در رپورتاژ شما گنجانده شوند. از جمله،

 • متن کوتاه و با ارزش در مقایسه با متن بلند و یا کسل کننده اهمیت بیشتری دارد.
 • رپورتاژ نباید از چیز به خصوصی جانب‌داری کند و برای این کار بهتر است تا به صورت غیر مستقیم از محصول به خصوصی حمایت شود.
 • برای رپورتاژ لازم است تا به نکات با اهمیت و جزئی توجه کرد. ویژگی‌های کلی در رپورتاژ اهمیت زیادی ندارند.
 • محتوای جذاب با لحنی دلنشین اهمیت به سزایی دارد.
 • جذب مخاطب مهم ترین هدف در رپورتاژ نویسی است بنابراین تمام روش‌ها باید حول این محور باشد.

رپورتاژ و سئو

زمانی که شما در خصوص مسائل مربوط به سایت و بهبود سایت به دنبال یک روش حرفه ای می‌گردید سئو مهم ترین گزینه است. اصول حرفه ای سئو در واقع کلید حل این مشکل یعنی بهبود سایت است. سئو در واقع استفاده از بهترین و اصولی ترین روش‌ها برای سایت به حساب می‌آید.

رپورتاژ می‌تواند برای موتورهای جستجو سیگنال رتبه بندی بسیار قدرتمندی به حساب بیاید. جلب اعتماد و برندسازی کسب و کار شما تاثیر دیگر رپورتاژ بر سئو است. در نهایت مهم ترین مسئله ای که در خصوص سایت شما وجود دارد ترافیک سایت است که رپورتاژ با توجه به اصول سئو این روند را سریعتر انجام می‌دهد.

رپورتاژ آگهی
رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های حرفه و امروزی برای افزایش ارزش کسب و کار و محصولات شما به حساب می‌آید. اگر شما می‌توانید با توجه به قوانینی که گفتیم رپورتاژ تهیه کنید این موضوع بر عملکرد سایت شما تاثیر بسیار خوبی بر جا می‌گذارد.

همان‌طور که گفتیم شما نمی‌توانید مزایای رپورتاژ را بر سایت خودتان نادیده بگیرید و در عین حال تاثیر مستقیم رپورتاژ بر سئو و اهداف سئو نیز غیر قابل انکار است. در نهایت اگر نیاز دارید تا در کمترین زمان ممکن با بهترین بازخورد از جانب کاربرانتان مواجه شوید از رپورتاژ و اصول و قواعد آن استفاده کنید.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید