پرش لینک ها
ویپ چیست

ویپ چیست 6 کاربرد ویپ

ویپ چیست 6 کاربرد ویپ

ویپ چیست؛ Voice over internet Protocol یا ویپ به عنوان یک فناوری اثبات شده به حساب می آید که برقراری تماس تلفنی را با استفاده از اینترنت اجازه میدهد. ویپ برای خدمات تلفنی افراد به خصوص برای مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهایی که ویپ دارد باعث می‌شود که افراد برای استفاده از تلفن‌های ویپ تمایل بیشتری داشته باشند. از طرفی دیگر سازندگان این تلفن‌ها بسیار حرفه ای عمل کرده اند ویژگی‌های بسیار خوبی که به این تلفن‌ها اضافه کرده اند باعث شده تا در دیگر تلفن‌ها این مشخصات قابل استفاده نباشد. مهم ترین کاربرد این تلفن‌ها قابل دسترس بودن آن در هرجا و هر زمانی است. در ادامه مقاله در رابطه با ویپ و قابلیت های آن همراه ما باشید.

ویپ چیست
ویپ چیست

ویپ چیست

همان‌طور که گفتیم Voice over internet Protocol یا ویپ روشی برای برقراری تماس تلفنی به صورت اینترنتی است. از گذشته یعنی از سال‌های 90 قابلیت برقراری تماس با استفاده از تلفن ایجاد شد و  تلفن‌ها با اتکا به خطوط دیجیتال تماس برقرار می‌کردند. برای اینکه تماس‌ها به صورت مقرون به صرفه تری انجام شود سازندگان و طراحان ویپ این تلفن‌ها را راه اندازی کردند.

با توجه به اینکه ویپ چیست متوجه خواهید شد که ویپ برای برقراری تماس‌های نامحدود اما مقرون به صرفه مورد استفاده قرار میگیرد. برای استفاده از ویپ کافی است به خدمات اینترنتی دسترسی داشته باشید. از ویپ در هر رایانه ای به راحتی با اتصال به اینترنت می‌توان استفاده کرد. برای ایجاد ارتباط با تلفن‌های محلی و سنتی به خطوط آنالوگ نیاز است که این خطوط از سیگنال‌های صوتی استفاده می‌کنند.

فعالیت ویپ چگونه است

همان‌طور که در رابطه با ویپ چیست گفتیم برای استفاده از خدمات ویپ به اینترنت نیاز دارید. در گذشته برای ایجاد تماس ویپ به امکانات گران قیمتی نیاز بود اما امروزه این مشکل به راحتی حل شده است. این مشکل با استفاده از استانداردهای SIP به وجود آمده است. برای برقراری تماس از طریق اینترنت در کمتر از یک ثانیه ارتباط با سراسر دنیا ایجاد می‌شود. فعالیت ویپ به این صورت است که،

  • اتصال تلفن به سوئیچ یا روتر
  • ارسال IP تماس گیرنده به ارائه دهنده خدمات ویپ برای ایجاد تماس
  • مبادله بسته اینترنت با برقراری تماس
  • تبدیل سیگنال‌های دیجیتال به صدا

مزایا و کاربرد ویپ چیست

با توجه به تمام مواردی که در خصوص ویپ گفتیم باید بدانید که یک سری ویژگی‌های اختصاصی در خصوص ویپ وجود دارد. این ویژگی‌ها ممکن است باعث شود که شما برای استفاده از ویپ مشتاق تر باشید. از جمله مزایای ویپ،

  • هزینه کمتر
  • ویژگی‌های حرفه ای
  • ارتباط از سراسر دنیا
  • صدای با کیفیت

کم هزینه بودن ویپ

از آنجایی که تماس‌های تلفنی به خصوص با دیگر کشورها تا حدودی گران است و افراد به روش‌های کم هزینه تر تمایل دارند استفاده از ویپ بسیار کاربردی است. با توجه به این موضوع با استفاده از ویپ می‌توانید در هزینه‌های مربوط به تماس‌هایتان صرفه جویی کنید.

ویژگی‌های حرفه ای ویپ چیست

یک  سری ویژگی‌ها در نظر افراد بسیار با اهمیت هستند و این مسائل به خصوص برای شرکت ها و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این ویژگی‌ها، ضبط تماس و صف انتظار تماس است که ممکن است شما هم بارها آن را شنیده باشید. این خدمات به بهبود پاسخگویی شرکت ها، ادارات و … کمک می‌کند.

ویپ چیست
ویپ چیست

ارتباط از سراسر دنیا

همان‌طور که گفتیم یکی از دغدغه‌های افراد هنگام برقراری تماس با دیگر کشورها نگران افزایش هزینه‌ها هستند. باتوجه به همین مسئله افراد برای ایجاد تماس با دیگر کشورها از ویپ استفاده می‌کنند تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها ارتباط مناسب تری ایجاد کنند.

صدای با کیفیت

در نهایت مهم ترین چیزی که افراد از تماس اینترنتی نیاز دارند صدای با کیفیت است. از آنجایی که تماس به صورت صوتی انجام می‌شود و افراد به همین طریق با هم ارتباط برقرار می‌کنند بنابراین این موضوع بسیار مورد توجه قرار میگیرد. سازندگان ویپ با توجه به همین موضوع باعث بهبود این ویژگی شده‌اند و افراد از سراسر دنیا با کمترین هزینه قادر به ایجاد تماس صوتی با کیفیت هستند.

معایب ویپ چیست

تمام دستگاه‌ها به خصوص آن‌هایی که به اینترنت متصل هستند با وجود مزایایی که دارند یک سری معایب نیز دارند. باوجود اینکه مزایای ویپ بسیار چشمگیر است و ممکن است این معایب حتی به نظر افراد هم نیاید اما لازم است تا در رابطه با آن‌ها بدانید. معایب ویپ چیست،

اتصال به اینترنت پر سرعت

یکی از مهم ترین معایب ویپ اتصال به اینترنت است. برای برقراری ارتباط از طریق ویپ به اینترنت پر سرعت نیاز است و شما نمی‌توانید با اینترنت ضعیف ارتباط ایجاد کنید. حداقل اینترنت مورد نیاز برای برقراری تماس با ویپ 1000 کیلوبایت یا 1 مگابایت است.

محدودیت خدمات اضطراری

خدمات اضطراری باتوجه به نامی که دارد کاملاً مشخص است که به چه دلیل مورد استفاده قرار میگیرد. افراد هنگام احساس خطر یا نیاز تماس اضطراری برقرار می‌کنند و در صورتی که در این خصوص محدودیتی وجود داشته باشد عیب اتصال به حساب می آید.

محدودیتی که در خصوص ارتباط اضطراری وجود دارد در رابطه با ارتباط بدون ردیابی لوکیشن است. برای ردیابی لوکیشن از طریق تماس ویپ لازم است تا افراد به صورت دقیق آدرس و مشخصات جایی که در آن قرار دارند را اعلام کنند.

اتصال ویپ آسان است یا خیر

برای اینکه شما از خدمات ویپ استفاده کنید ممکن است با این سؤال مواجه شوید که آیا راه اندازی ویپ آسان است یا خیر بنابراین باید بگوییم بله آسان است. تا زمانی که شما از اینترنت پرسرعت استفاده کنید میتوانید به راحتی از طریق ویپ تماس برقرار کنید.

ویپ چیست
ویپ چیست

در این مقاله در خصوص موضوع ویپ چیست صحبت کردیم و مزایا و معایب آن را بیان کردیم. ویپ یک نوع تلفن اینترنتی است که افراد به خصوص سازمان‌ها و ادارات از آن استفاده می‌کنند. ارتباط با ویپ باعث کاهش هزینه‌های شما برای برقراری ارتباط به دیگران می‌شود و همچنین مزایای دیگری نیز دارد از جمله، ارتباط با سراسر دنیا، صدای واضح و … که افراد توجه خاصی به این مسائل دارند.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید