پرش لینک ها

چطور یک کسب‌وکار موفق راه‌اندازی کنیم؟

چطور یک کسب‌وکار موفق راه‌اندازی کنیم؟

کسب‌وکار موفق خود به‌تنهایی انگیزه‌ای برای کارکردن است. افراد موفق همیشه الگویی برای کارکردن هستند. در جهان امروز مشاغل بسیار زیادی وجود دارد. شما می‌توانید مشاغل را بدون هیچ‌گونه سرمایه راه‌اندازی کنید. توجه داشته باشید که برخی از مشاغل نیز نیازمند سرمایه کافی برای راه‌اندازی هستند.

مهم‌ترین شرط موفقیت تلاش و پشتکار است. درصورتی‌که شما برای هر کاری تلاش کافی داشته باشید درصد رسیدن به موفقیت بیشتر خواهد بود. کسب‌وکار موفق نیازمند کسب اطلاعات دررابطه‌با مهارت‌های فردی، میزان سرمایه، انتخاب شغل و… دارد. برای اینکه بهتر و بیشتر با روش‌های موفقیت در کسب‌وکار آشنا شوید می‌توانید مقاله‌ای که برای شما آماده کرده‌ایم را مطالعه کنید.

کسب‌وکار موفق
کسب‌وکار موفق

مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار موفق

برای اینکه شما کسب‌وکارتان را رونق ببخشید و از ابتدا پایه‌های کارتان را محکم قرار دهید بهتر است تا طبق مراحل موفقیت پیش بروید. توجه داشته باشید که ممکن است هر پیشنهادی برای شما مثمر ثمر نباشد. به طور معمول این روش‌ها شما را برای رسیدن به کسب‌وکار موفق راهنمایی می‌کند. از جمله این موارد،

 • پیداکردن ایده
 • اعتبارسنجی ایده
 • انتخاب نام کسب‌وکار
 • برنامه‌ریزی برای کسب‌وکار
 • شروع کوچک
 • سروسامان دادن به امور مالی
 • آغاز توسعه خدمات و یا محصولات
 • انتخاب مکانی برای کسب‌وکار

پیداکردن ایده

پیداکردن یک ایده برای به‌دست‌آوردن یک کسب‌وکار موفق در مرحله نخست و اولیه قرار دارد. ایده می‌تواند در ابتدا راهنمای شما باشد. ایده را ممکن است از افراد مختلف، شرکت‌ها، فروشنده‌ها و هر شغل موفقی کسب کنید. در واقع مهم‌ترین مرحله برای رسیدن به موفقیت انتخاب شغل مناسب است. برای این که ایده شما موفق‌تر باشد بهتر است به‌گونه‌ای باشد که با وجود موفقیت شما باعث حل مشکل دیگر آن نیز باشد.

یک شغل موفق شغلی است که علاوه بر درآمدزایی بتواند کاربردی باشد. باتوجه‌به این موارد انتخاب ایده مناسب کار آسانی نیست و بهتر است برای این که ایده مناسب را به دست آورید قبل از شروع کار تحقیقات کافی را انجام دهید. یکی از مواردی که برای حل مشکل در کنار درآمدزایی در کشورهای مختلف وجود دارد تاکسی اینترنتی است. شاید باورتان نشود اما تا چند سال قبل که تاکسی اینترنتی رایج نبود افراد مختلفی مشکلات بسیار زیادی برای رفت‌وآمد داشتند. یکی از مهم‌ترین خصوصیات تاکسی‌های اینترنتی امنیت مسافران با دریافت اطلاعات رانندگان است.

اعتبارسنجی ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار موفق

بعدازاین که ایده موردنظر را باتوجه‌به عوامل مختلف به دست آوردید لازم است تا به این پرسش پاسخ دهید که اصلاً ایده موردنظر شما کارایی لازم را دارد. درصورتی‌که به این نتیجه رسید که کارایی لازم را ندارد بهتر است تا دوباره از مرحله اول شروع کنید. درصورتی‌که جواب شما به پرسش بالا بله است لازم است تا میزان اعتبار آن را بسنجید. یکی از مهم‌ترین روش‌های اعتبارسنجی این است که شغل موردنظر شما به‌مرورزمان روند صعودی دارد یا نزولی بنابراین پاسخ به این سؤال اهمیت زیادی دارد.

کسب‌وکار موفق
کسب‌وکار موفق

انتخاب نام تجاری برای کسب‌وکارتان

همان‌طور که می‌دانید انتخاب اسم برای هر چیزی اهمیت زیادی دارد. انتخاب نام مناسب در واقع شناسنامه کاری شما است. این نام شرکت شما و یا کسب‌وکار موفق شما است که در ذهن دیگران برجای می‌ماند. انتخاب نام مناسب با یک شغل بسیار مهم است. است باتوجه‌به این موضوع شما نباید برای فروشگاه لباس‌های زنانه نام لباس‌های مردانه را بگذارید. یکی از راه‌های بازاریابی موفق برای جذب توجه مشتریان نیز انتخاب نام مناسب است.

انتخاب نام باید ویژگی‌هایی نظیر،

 • کوتاهی و سادگی
 • خاص بودن و دوری از تکرار و تقلید
 • قابلیت ماندگاری در ذهن مخاطبان

این موارد را داشته باشد. باتوجه‌به موارد بالا انتخاب نام می‌تواند به‌اندازه انتخاب ایده مناسب بااهمیت باشد.

برنامه‌ریزی مناسب برای رسیدن به یک کسب‌وکار موفق

افراد زیادی در جهان وجود دارند که تمامی کارهایشان طبق اصول و برنامه پیش می‌رود. درنظرداشتن یک پلن و یا برنامه مناسب می‌تواند راه موفقیت و راه رسیدن به یک کسب‌وکار موفق را برای شما آسان‌تر کند. کسب‌وکار نیازمند برنامه‌ریزی است. برنامه برنامه‌ریزی می‌تواند مختلف شغل شما را در بر بگیرد. اگر بخواهیم این موضوع را با مثال توضیح دهیم می‌توان گفت مثلاً پرداخت پول و یا رفت‌وآمد کارکنان درصورتی‌که طبق برنامه درستی نباشد برنامه کلی کار شما به هم می‌ریزد.

شما کسب‌وکارتان را راه بیندازید بهتر است در ابتدا با سرمایه کم شروع به کار کنید. در نظر داشته باشید که اگر بخواهید سرمایه زیادی در ابتدای کار در نظر بگیرید ممکن است کسب‌وکارتان بازدهی کافی را نداشته باشد. درصورتی‌که شما سرمایه زیادی در نظر بگیرید اما درآمد کافی را کسب نکنید ممکن است روحیه‌تان برای ادامه کار از بین برود.

سروسامان دادن به امور مالی

یکی از مهم‌ترین مباحث برای رسیدن به کسب‌وکار موفق دریافت درآمد بسیار خوب است. اگر شما بخواهید در بخش مالی کوتاهی کنید و یا امور مالی و بررسی امور را پشت‌گوش بیندازید مهم‌ترین زمان ممکن شغلتان با ورشکستگی روبه‌رو می‌شود. باتوجه‌به این موضوع بعد از انتخاب ایده و انتخاب نام مناسب سروسامان دادن به امور مالی یکی دیگر از موارد بسیار بااهمیت در رونق کسب‌وکار شما است.

آغاز روند توسعه محصولات

تمامی مراحل مربوط به کسب‌وکارتان پایان یافت لازم است تا توسعه خدمات و محصولاتتان را شروع کنید. در این مرحله مهم‌ترین چیز برای رسیدن به کسب‌وکار موفق استفاده از ایده‌های خلاقانه است. اگر شما بتوانید کسب‌وکارتان را با اضافه‌کردن این ایده‌های مختلف گسترش دهید باعث موفقیت شما در ملا حل اولیه خواهد بود. شما می‌توانید محصول مناسب خودتان را بسازید و یا حتی می‌توانید محصولاتی که دارید را به‌صورت پکیج در بیاورید. شاید شما نیز با این محصولات که به‌صورت پکیج به فروش می‌رسند مواجه شده باشید.

انتخاب مکان مناسب برای کسب‌وکار

انتخاب یک مکان مناسب برای کسب‌وکار موفق بسیار مهم است. به‌عنوان‌مثال شما نمی‌توانید فروشگاه لباس را در بازار تره‌بار قرار دهید. شغلی محیط و مکان موردنظر خودش را دارد. درصورتی‌که شما در جای مناسب شغلتان را انتخاب نکنید و مکان مناسبی برای آن در نظر نگیرید بازدهی کار شما بسیار کم خواهد بود.

چطور یک کسب و کار موفق داشته باشیم
راز های یک کسب و کار موفق

همان‌طور که گفتیم برای رسیدن به کسب‌وکار موفق مراحلی وجود دارد. درنظرداشتن موارد مختلف برای رسیدن به موفقیت راهی است که افراد موفق طی آن پیشرفته‌اند. درصورتی‌که شما مبلغ لازم را برای شروع کسب‌وکارتان دارید کافی است تا درباره نقاط قوت و مزایای آن شغل اطلاعات کسب کنید. برای راه‌اندازی مشاغل بدون سرمایه بهتر است تا تلاشتان را بکنید و دررابطه‌با این‌گونه مشاغل مهارت کافی کسب کنید.

دوستان و همراهان عزیز تیم انفورماتیک سرورنت درخصوص آموزش طراحی سایت در ارومیه دوره های حضوری و غیرحضوری به صورت آنلاین مداوم برگزار می کند که شما بعد از گذراندن دوره های فوق به جمع متخصصین این حوزه تبدیل خواهید شد همچنین تیم انفورماتیک سرورنت بازار کار تضمیمی برای شما بعد از گزراندن دوره را ضمانت می کند.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید