پرش لینک ها
کنترل پنل دایرکت ادمین

کنترل پنل DirectAdmin چیست 4 ویژگی دایرکت ادمین

کنترل پنل دایرکت ادمین چیست 4 ویژگی دایرکت ادمین

کنترل پنل دایرکت ادمین یکی از بهترین و محبوب‌ترین کنترل پنل‌ها در خصوص میزبانی وب است. این کنترل پنل برای سرورهای میزبانی وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع دایرکت ادمین در بین شرکت‌های میزبانی وب وجود دارد و یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید. برای اینکه با دایرکت ادمین یا Directadmin بیشتر آشنا شوید لازم است تا در ادامه مقاله همراه ما باشید.

کنترل پنل دایرکت ادمین
کنترل پنل دایرکت ادمین

کنترل پنل دایرکت ادمین چیست

همان‌طور که گفتیم دایرکت ادمین یک کنترل پنل برای میزبانی وب است. این کنترل پنل قوی و مدرن برای مدیریت هاست اشتراکی یا تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب کنترل پنل دایرکت ادمین برای شما مزایایی دارد و مهم‌ترین آن سرعت بالای دایرکت ادمین است. تمامی ویژگی‌هایی که شما برای میزبانی وب نیاز دارید با استفاده از دایرکت ادمین قابل‌دسترسی است.

یک سری ویژگی‌ها از جمله، SSL، SSH و… به راحتی در دسترس شما قرار می‌گیرند. در واقع شما با استفاده از دایرکت ادمین می‌توانید به طور کامل به سرور خود مسلط شوید. دایرکت ادمین علاوه بر اینکه برای مدیران سایت قابل‌دسترسی است بلکه برای کاربران ساده نیز کاربردی است.

ویژگی‌های کنترل پنل دایرکت ادمین

با توجه به مواردی که گفتیم شما با دایرکت ادمین آشنا شده‌اید اما باید بگوییم که یک سری از خصوصیات دایرکت ادمین بسیار کاربردی است و همین موارد در واقع مهم‌ترین ویژگی کنترل پنل به حساب می‌آید. اولین ویژگی‌ای که در خصوص دایرکت ادمین وجود دارد قابلیت مدیریت با استفاده از آن است. دایرکت ادمین با استفاده از فناوری LAMP به وجود آمده است. شما می‌توانید از دایرکت ادمین برای،

 • مدیریت حساب کاربری
 • مدیریت پایگاه‌داده
 • بررسی حساب‌های ایمیل
 • سوابق DNS
 • بررسی امنیت
 • توجه به دامنه‌ها

مواردی که گفتیم استفاده کنید. به این مسئله توجه کنید که قابلیت استفاده از دایرکت ادمین برای کنترل و پشتیبانی دامنه‌ها و وب سایت‌های مختلف را دارد و بسیار حرفه‌ای نیز عمل می‌کند. از آنجایی که ویژگی‌های مثبتی در خصوص دایرکت ادمین وجود دارد به همین دلیل هم به‌عنوان یک رابط تمیز و حرفه‌ای شناخته می‌شود.

تفاوت دایرکت ادمین با کنترل پنل‌ها

ویژگی‌هایی که گفتیم در خصوص کنترل پنل دایرکت ادمین بوده و ویژگی‌های بسیار خوبی است. اما اگر بخواهیم برخی مسائل را مورد بررسی قرار دهیم متوجه خواهید شد که حتی در رقابت با کنترل پنل‌های دیگر حرف اول را می‌زند. از جمله موارد مورد توجه،

 • قابلیت استفاده برای افراد مبتدی
 • سریع و بدون کاهش سرعت
 • معتمد و ایمن
 • فناوری پیشرفته

دایرکت ادمین برای افراد مبتدی و حرفه‌ای

باوجود اینکه کنترل پنل دایرکت ادمین ویژگی‌های بسیار کاربردی‌ای دارد اما حتی افراد مبتدی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. معمولاً هر چیزی که حرفه‌ای باشد قابلیت استفاده برای افراد حرفه‌ای را دارد اما برخلاف آن‌ها کنترل پنل DirectAdmin برای افراد مبتدی نیز قابل استفاده است. دایرکت ادمین انعطاف‌پذیری زیادی دارد و به همین دلیل هم تمامی افراد از مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند.

کنترل پنل دایرکت ادمین
کنترل پنل دایرکت ادمین

سریع بودن دایرکت ادمین

مسئله مهم دیگری که برای افراد مورد توجه قرار می‌گیرد و دایرکت ادمین را محبوب می‌کند سریع بودن دایرکت ادمین است. این امر بنه تسهیل مدیریت اکانت‌های مختلف و میزبانی چند وب سایت کمک زیادی می‌کند. برخلاف دیگر کنترل پنل‌ها دایرکت ادمین به وابستگی و پیکربندی به خصوصی نیاز ندارد به همین دلیل هم برای میزبانی محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و این موضوع چیزی از سرعت آن کسر نخواهد کرد.

قابل اطمینان

آن چیزی که در فضای وب برای همه با اهمیت است قابلیت اطمینان یک کنترل پنل است. خوشبختانه کنترل پنل دایرکت ادمین در این ویژگی نیز چیزی کم ندارد و حتی بهتر از دیگر کنترل پنل‌ها عمل می‌کند. در صورتی که کنترل پنل شما از کار بیفتد به محض اینکه فعالیت شما شروع شود با راه اندازی مجدد خودکار مشکلات را حل می‌کند و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

ویژگی دیگری که دایرکت ادمین دارد این است که اگر برای سرور مشکلی پیش بیاید اعلان‌ها را برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌کند. دایرکت ادمین به‌عنوان یک کنترل پنل مستقل شناخته می‌شود و به همین دلیل هم بدون اینکه در تنظیمات سرور تغییری ایجاد کنید می‌توانید آن را بر روی هر سروری که بخواهید نصب کنید.

فناوری پیشرفته

استفاده به‌روزترین فناوری‌های موجود در دنیای اینترنتی برای به وجود آوردن بهترین تجربه میزبانی خصوصیت دیگر دایرکت ادمین است. استفاده از آخرین پیشرفت‌های روز، آخرین پایگاه‌های داده و وب سرور PHP نشان‌دهنده پیشرفته بودن دایرکت ادمین است. این ویژگی‌ها نیز به دلیل افزایش سرعت و کارایی کنترل پنل برای میزبانی وب است. دایرکت ادمین حتی برای ایجاد اسکریپت‌های سفارشی کاربرد دارد و این موضوع به دلیل استفاده از API انعطاف‌پذیر است.

فناوری‌های مورد استفاده کنترل پنل دایرکت ادمین

همان‌طور که گفتیم کنترل پنل DirectAdmin از فناوری‌های به‌روز استفاده می‌کند. برخی از فناوری‌ها و نرم افزارهای به‌روز دایرکت ادمین،

سرورهای پایگاه‌داده

 • MySQL: برای ذخیره و بازیابی داده‌ها به‌عنوان یک رابطه منبع‌باز
 • پایگاه‌داده MariaDB: سریع‌ترین پایگاه‌داده و جایگزینی برای MySQL

سرورهای WWW

 • آپاچی: پرکاربردترین نرم افزار در خصوص وب سرور
 • Nginx: سرور مستقل و پروکسی معکوس آپاچی
 • LiteSpeed Enterprise: یکی از سریع‌ترین وب سرورهای جهان و پشتیبانی از HTTP/3
 • OpenLiteSpee: ویژگی‌های، سرعت، ثبات و امنیت
کنترل پنل دایرکت ادمین
کنترل پنل دایرکت ادمین

با توجه به مواردی که گفتیم حال درک می‌کنید که چرا کنترل پنل دایرکت ادمین بهترین کنترل پنل برای میزبانی وب است. ویژگی‌های بسیار خوبی در کنترل پنل DirectAdmin وجود دارد که باعث شده به این سطح از محبوبیت برسد. مهم‌ترین خصوصیاتی که یک مدیر سایت از کنترل پنل انتظار دارد از جمله، سرعت، به‌روز بودن و استفاده از فناوری‌های به‌روز، قابلیت بازیابی خودکار و… را دارد.

شما حتی برای نصب دایرکت ادمین نیازی به نگرانی ندارید زیرا دایرکت ادمین بسیار آسان نصب می‌شود و استفاده از آن نیز آسان است. نه‌تنها افراد حرفه‌ای می‌توانند از دایرکت ادمین استفاده کنند بلکه این قابلیت برای افراد مبتدی نیز وجود دارد زیرا دایرکت ادمین ساختار پیچیده‌ای ندارد. اگر شما به یک کنترل پنل فوق‌العاده برای سایت خود نیاز دارید ما به شما دایرکت ادمین را پیشنهاد می‌دهیم. دلیل پیشنهاد ما به شما رفع نیاز شما و بررسی سایتتان بدون هیچ‌گونه مشکل و نگرانی است.

 

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید