پرش لینک ها
موفقیت در فریلنسری

8 راه موفقیت در فریلنسری

8 راه موفقیت در فریلنسری

موفقیت در فریلنسری؛ همان‌طور که می‌دانید اصطلاح فریلنسر و یا در واقع آزادکاری یکی از روش‌های کسب درآمد در جهان امروز است. در خصوص فریلنسری باید گفت که افرادی که مشغول این حیطه شغلی هستند به دو مورد باید اهمیت بسیار ویژه‌ای بدهند. اولین مورد در خصوص مهارت‌های فردی شما به‌عنوان فریلنسر است و دومین مورد دسترسی به اینترنت پرسرعت است.

مشاغل بسیار زیادی در خصوص فریلنسری وجود دارد از جمله طراحی و گرافیک، طراحی سایت و… که این مشاغل امروزه طرف‌داران بسیار زیادی دارند. در این مقاله ما در خصوص ویژگی‌های تأثیرگذار برای موفقیت و فریلنسری صحبت خواهیم کرد.

موفقیت در فریلنسری
موفقیت در فریلنسری

موفقیت در فریلنسری

همان‌طور که گفتیم ویژگی‌های در خصوص فریلنسرهای موفق وجود دارد. توجه داشته باشید تمام ویژگی‌هایی که در خصوص یک فریلنسر موفق وجود دارد قابلیت ارتقاء و بهبود دارد یعنی فریلنسری هرچقدر که زمان بیشتری بگذرد به‌اصطلاح بهتر جا می‌افتد. از جمله ویژگی‌های موردنیاز برای موفقیت در فریلنسری،

  1. کسب مهارت
  2. تصمیم‌گیری و انتخاب هدف
  3. مدیریت زمانی
  4. اعتمادبه‌نفس و دقت
  5. برنامه‌ریزی
  6. آموزش مداوم
  7. صبر و حوصله
  8. طراحی کارت ویزیت

ارتقا مهارت ها

باتوجه‌به مواردی که در خصوص موفقیت در فریلنسری برایتان بیان کردیم باید گفت که همه این موارد زیرمجموعه مهارت‌های فردی هستند. مهم‌ترین مسئله در خصوص کسب مهارت نیز علاقه و اشتیاق است و درصورتی‌که فرد علاقه کافی برای کسب مهارت نداشته باشد فریلنسری نیز با مشکلاتی مواجه خواهد بود. ازآنجایی‌که شما به‌عنوان فریلنسر ارتباط مستقیم و رودررویی با مدیران ندارید به همین دلیل لازم است تا مهارت‌های فردی‌تان را در قالب نمونه کار به‌صورت حرفه‌ای به مدیران نشان دهید.

هدف و تصمیم گیری

در نظر داشته باشید که شما وقتی هر کاری را شروع می‌کنید در ابتدای کار اهداف را در نظر دارید. شما برای دستیابی به آن اهداف در طی رسیدن به این مقصد و در این مسیر تصمیماتی را انتخاب می‌کنید که ممکن است برخی از آنها دائماً تغییر کند و برخی از آنها تا انتها ثابت باشد. موفقیت در فریلنسری مانند هر کار دیگری نیازمند انتخاب هدف و تصمیم‌گیری درست و به‌موقع است.

هنگامی که شما فریلنسری را به‌عنوان روشی برای کسب درآمد انتخاب می‌کنید لازم است تا در ابتدا به این پرسش پاسخ دهید که چرا فریلنسری را انتخاب می‌کنید. ازآنجایی‌که مشاغل مختلفی در زیرمجموعه فریلنسری قرار دارد افراد به‌عنوان فریلنسر باید در هر زمینه‌ای که می‌خواهند در آن فعالیت کنند انگیزه کافی برای دستیابی به هدف را داشته باشند.

زمانبندی برای موفقیت در فریلنسری

یکی دیگر از موارد بااهمیت در خصوص موفقیت در فریلنسری توجه به زمان است. هنگامی که شما پروژه را انتخاب می‌کنید و مشغول به فعالیت می‌شوید صاحبان پروژه‌ها از شما می‌خواهند که مدت زمانی را برای تحویل پروژه در نظر بگیرید.

طبیعتاً مدیران پروژه‌ها افرادی را انتخاب می‌کنند که در زمان مقرر پروژه را تحویل بگیرند. فریلنسرهای موفق سعی دارند تا پروژه‌ها را به‌صورت هم‌زمان به دست نگیرند یعنی هم‌زمان انرژی خود را صرف دو تا پروژه نمی‌کنند و طبیعتاً بهتر است تا یک پروژه را تحویل بدهند و سپس پروژه بعدی را تحویل بگیرند. اهمیت زمان را دست‌کم نگیرید و در راه رسیدن به موفقیت این موضوع را جزء اولویت‌های خود قرار دهید.

موفقیت در فریلنسری
موفقیت در فریلنسری

اعتماد به نفس

اعتمادبه‌نفس یک مسئله‌ای است که مانند کسب مهارت باید در شما وجود داشته باشد و شما به تقویت آن بپردازید. هنگامی که شما وارد دنیای فریلنسری می‌شوید درصورتی‌که اعتمادبه‌نفس کافی در خصوص تولید و ساخت پروژه و برخورد با مشتریان نداشته باشید طبیعت در راه رسیدن به موفقیت در فریلنسری با مشکل مواجه می‌شوید. شما به‌عنوان یک فریلنسر باید آن‌قدر اعتمادبه‌نفس داشته باشید که هنگام مکالمه با مدیران و همکارانتان باعث ترغیب آنها برای واگذاری پروژه به خودتان شوید.

برنامه ریزی و موفقیت

هیچ موقع ‌تأثیر برنامه‌ریزی را در فعالیت‌های مختلف زندگی‌تان دست‌کم نگیرید. شما برای دسترسی به موفقیت در فریلنسری به یک برنامه‌ریزی بسیار دقیق و کاربردی نیاز دارید. درصورتی‌که شما به‌عنوان فریلنسر برنامه‌ریزی زمانی درستی نداشته باشید طبیعتاً پروژه‌های مختلف شما با یکدیگر گره می‌خورند.

ازآنجایی‌که فریلنسری معمولاً به‌صورت دورکاری و پروژه‌های انجام می‌شود اگر شما طبق یک برنامه‌ریزی دقیق پروژه‌ها را تحویل بگیرید و تحویل دهید درآمد دریافتی شما متناسب با همین موضوع خواهد بود. درصورتی‌که شما خارج از برنامه‌ریزی زمانی پروژه تحویل بگیرید و نتوانید آنها را تحویل بدهید علاوه بر اینکه موفقیتی کسب نخواهید کرد بلکه با مشکل نیز مواجه خواهید شد.

آموزش و یادگیری

مطالعه و آموزش را به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید و همیشه برای یادگیری اشتیاق کافی از خود نشان دهید. ازآنجایی‌که شما به‌عنوان فریلنسر ارتباط مستقیمی با همکارانتان ندارید به همین دلیل ممکن است در برخی موارد با مشکلاتی مواجه شوید این مشکلات تنها با یادگیری مستمر حل خواهد شد. یادگیری یکی از مسائل بسیار مهم در خصوص موفقیت در فریلنسری است.

صبر و حوصله

صبور باشید و هرگز در پروسه فریلنسری از کوره در نروید. در بخش‌های مختلف تحویل پروژه تا تهیه آن و تحویل پول ممکن است برخی افراد سهل‌انگاری انجام دهند و این کارها را به تأخیر بیندازند. برای اینکه در فریلنسری به موفقیت برسید صبور باشید و از صبر و حوصله خود در تهیه پروژه‌هایتان نیز استفاده کنید.

فریلنسری و دورکاری

باوجوداینکه این روزها با دو واژه دورکاری و فریلنسری مدام مواجه می‌شویم اما باید گفت که این دو با یکدیگر متفاوت هستند. فریلنسری در واقع به معنای آزاد کاری است و فریلنسری زیرمجموعه دورکاری و مشاغل تحت عنوان دورکاری است.

توجه داشته باشید که فریلنسری و دورکاری در معنا با یکدیگر تفاوت دارند و کاربرد آنها نیز با یکدیگر متفاوت است اما این به این معنا نیست که این دو مورد از یکدیگر جدا هستند. در واقع فریلنسری جزئی از دورکاری است و به‌نوعی مکمل یکدیگر هستند.

موفقیت در فریلنسری
موفقیت در فریلنسری

موفقیت در فریلنسری موضوعی است که در این مقاله دررابطه‌با آن صحبت کردیم. دررابطه‌با ویژگی‌های مختلفی که در خصوص فریلنسری یا آزاد کاری وجود دارد این موضوع به‌نوعی با مهارت‌های فردی نیز ارتباط مستقیم دارد. شما به‌عنوان یک آزادکار و یا فریلنسر در مرحله نخست به علاقه و مهارت نیاز دارید. درصورتی‌که شما به‌عنوان فریلنسر این دو مورد را در خودتان ببینید و داشته باشید می‌توانید وارد دنیای فریلنسری شوید.

 

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید