پرش لینک ها

performance در سرچ کنسول چیست – آموزش 0 تا 100

performance در سرچ کنسول چیست

.

performance در سرچ کنسول چیست
performance در سرچ کنسول چیست

ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول یکی از اولین اقداماتی است که باید در راستای سئو کردن صحیح وب سایت خود انجام دهیم. گوگل سرچ کنسول با در اختیار داشتن ابزارهای ارزشمند به شما کمک می کند تا وب سایت خود را به شکل دقیقی مدیریت کرده و مشکلات پیش روی آن را به راحتی رفع کنید . به تازگی از سرچ کنسول جدید گوگل رونمایی شده و قادر هستید با قابلیت های جدید و ویژه آن در مسیر پیشرفت عملکرد وب سایت خود قدم بردارید. که performance یکی از همین قابلیت های جدید و جذاب سرچ کنسول میباشد ک در این مقاله با قصد داریم به شما آموزش دهیم که performance در سرچ کنسول چیست و چه مزایایی میتواند داشته باشد پس بهتر است در این مقاله همراه ما باشید تا باهم به این موضوع بپردازیم.

نکته : اگر در مورد گوگل سرچ کنسول هیچ گونه اطلاعاتی ندارید میتوانید از صفحه ی سرچ کنسول چیست ما دیدن کنید در این مقاله به صورت 0 تا 100 و کاملا حرفه ای به این مبحث پرداخته شده است که میتوانید از آن استفاده کنید.

در وبمستر تولز بخشی تحت عنوان performance وجود دارد که در سرچ کنسول جدید گوگل کمی تغییرات در آن اعمال شده است. در این بخش می توانید با توجه به معیارهای مهم تعیین شده توسط خود گوگل، گزارش های مربوط به عملکرد وب سایت خود در نتایج جستجو گوگل را مطالعه نمایید. معیارهایی مثل متوسط موقعیت در نتایج جستجو، نرخ کلیک، نتایج غنی (rich results) یا هر ویژگی مهم دیگری درباره عملکرد خود را می توانید در این بخش مشاهده کنید.شما با استفاده از بخش performance میتوانید تعداد کلیک های سایتتان را به صورت رورزانه ، هفتگی ، ماهانه و . . . محاسبه کنید البته این ویژگی در حالت اولیه روری 3 ماه قرار دارد ینی تعداد کلیک های سایتتان را در 3 ماه گذشته مشخص میکند که به راحتی میتوانید آن را تغییر بدهید.

مهم ترین بخش های performance در سرچ کنسول چیست

Total clicks: در این قسمت می توانید مجموع کلیک های صورت گرفته روی محتواهای وب سایت خود در نتایج گوگل را مشاهده نمایید.که به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهانه ، 3 ماه و . . . میباشد.

Total impressions : رقمی که در این قسمت نمایش داده میشود تعداد بازدید سایتتان در گوگل است برای مثال اگر شخصی 10 بار از سایت شما دیدن کند تعداد کلیک عدد 1 خواهد بود ولی impressions آن 10 به همین دلیل این رقم همیشه بالا میباشد البته بار هم بستگی به تعداد سرچ خواهد داشت.

Average CTR: این باکس مربوط به متوسط نرخ کلیک است. نرخ کلیک در واقع نسبت تعداد کلیک ها به تعداد نمایش وب سایت می باشد. اگر بخشی از داده ها هیچ impression نداشته باشد، در CTR یک خط تیره نمایش می شود. چرا که نرخ کلیک باید بر صفر تقسیم شود.

Avarege positon : موقعیت .وب سایت شما را در 3 ماه گذشته برسی میکند ین عدد با توجه به بهترین میانگین موقعیت وب سایت شما تعیین می گردد یعنی به عنوان مثال اگر وب سایتتان در یک نتیجه جستجو موقعیت های 2، 4 و 6 را داشته باشد، بالاترین موقعیت یعنی عدد 2 گزارش داده می شود. حال اگر طی یک جستجو دیگر رتبه های 3، 5 و 9 را داشته باشید، موقعیت 3 گزارش می شود. پس متوسط موقعیت این دو نتیجه 2.5 خواهد بود.

در نتیجه

مهم ترین بخش گوگل سرچ کنسول performance میباشد که میتواند تعداد کیلیک و بازدید کنندگان یک سایت را به صورت دقیق محاسبه کند در این مقاله سعی کردیم سوال پرتکرار کاربران را که performance در سرچ کنسول چیست میباشد را پاسخ بدهیم امید واریم بتوانید تمام استفاده را از این مقاله ببرید.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید