پرش لینک ها
sitemap در سرچ کنسول چیست

sitemap در سرچ کنسول چیست 0 تا 100

sitemap در سرچ کنسول چیست

sitemap در سرچ کنسول
sitemap در سرچ کنسول

قطعا تا کنون در مورد سرچ کنسول اطلاعاتی را دارید و میدانید که سرچ کنسول چیست و برای سایت میتواند چقدر مهم و کلیدی باشد سرچ کنسول دارای ابزار و قابلیت های بسیاری میباشد که هرکس برای خود سایت دارد باید از وجود چنین قابلیت هایی با خبر باشد یکی از این قابلیت ها sitemap میباشد که میتواند بسیار مهم و اساسی باشد که در این مقاله قصد داریم برای شما بیان کنیم که sitemap در سرچ کنسول چیست و چه مزایایی میتواند داشته باشد پس بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد sitemap در این مقاله همراه ما باشید.

sitemap چیست

سایت مپ در واقع یک نمونه فایل در سایت شما میباشد که تمام صفحات سایت و هرگونه اطلاعات که در داخل سایت وجود دارد در این فایل قرار گرفته است و زمانی که یک کاربر این فایل را به گوگل معرفی میکند گوگل بهتر میتواند صفحات شما را مورد بررسی قرار بدهد و سپس آن ها را ایندکس کند سایت مپ یک پل ارتباطی بین سایت و گوگل میباشد که برای ایندکس شدن یک صفحه حتما باید از سایت مپ استفاده کنید سایت مپ نقشه ی سایت شما میباشد که باید در داخل سرچ کنسول ثبت شود و گوگل نیز از این طریق بهتر میتواند یک سایت را مورد بررسی قرار بدهد در ادامه در مورد ثبت آن در سرچ کنسول نیز اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

sitemap در کجا قرار دارد ؟

اگر شما سایتتان را با با وردپرس راه اندازی کرده باشید قطعا برای آن افزونه ی یواست سئو را نیز نصب کرده اید اگر این افزونه را ندارید باید ابتدا آن را دانلود و سپس نصب کنید و اکنون که این افزونه را نصب کرده اید باید در قسمت تنظیمات این افزونه ی گزینه ی عمومی را انتخاب نمایید در این قسمت با گزینه هایی مواجه خواهید شد که باید گزینه ای با نام نقشه ی XML وجود داشته باشد که باید روی این گزینه کلیک کنید و سپس آن را باز کنید.نقشه ی سایت شما مانند عبارت زیر میتواند باشد .

https://yoursite.ir/sitemap_index.xml

اکنون دانستیم که چگونه باید نقشه ی سایتمان را به دست آوریم که باید در این مرحله آن را در سرچ کنسول ثبت نماییم که در ادامه به صورت 0 تا 100 به این مبحث خواهیم پرداخت.

ثبت سایت مپ در سرچ کنسول

 

آموزش ثبت سایت مپ در سرچ کنسول
آموزش ثبت سایت مپ در سرچ کنسول

برای این کار باید ابتدا وارد سرچ کنسول سایت خود بشوید البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که باید حتما از قبل سایتتان را در سرچ کنسول ثبت کرده باشید اکنون که سایت شما ثبت شده و آماده است بهترین زمان برای ثبت سایت مپ است که در این مرحله باید ابتدا :

  • 1 – وارد سرچ کنسول شده و در بین گزینه هایی که در سمت چپ برای شما قرار دارد باید گزینه ی sitemap را انتخاب نمایید.
  • 2 – اکنون در این قسمت باید گزینه ی Add a new sitemap را انتخاب نمایید.
  • 3 – سپس در این مرحله باید لینک سایت مپ خود را که قبلا به دست آورده اید را در این قسمت کپی کرده و گزینه ی SUBMIT را بزنید.
  • 4 – اکنون سایت مپ شما در سرچ کنسول ثبت شده است این میتواند مقداری زمان بر باشد اگر با موفقیت انجام نشد باید 24 ساعت صبر کنید تا گزینه ی سایت مپ شما سبز شود.

در نتیجه

sitemap در سرچ کنسول چیست ؟ سوال بسیاری از کاربران میباشد که در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم اکنون مقاله به پایان رسیده امید واریم بتوانید تمام استفاده را از این مقاله ببرید.

همچنین اگر سوال یا نظری در مورد sitemap در سرچ کنسول چیست ، داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا ازطریق تماس با ما با تیم سرورنت  ارتباط برقرار کنید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان کوتاه پاسخ گوی شما عزیزان باشیم ما منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید