پرش لینک ها
ارسال پوش نوتیفیکیشن

آموزش ارسال پوش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن ساز سرورنت – قسمت سوم

آموزش ارسال پوش نوتیفیکیشن

توسعه‌دهنده‌های موبایل همیشه تلاش می‌کنند از راه‌های مختلف تعداد کاربر‌های خودشون رو افزایش بدن و بتونند کاربر‌ها رو متقاعد کنند که به صورت مداوم از اپلیکیشن‌شون استفاده کنند. یکی از ابزارهای قوی برای جلب توجه کاربر‌های اپلیکیشن‌ موبایل، ارسال پوش نوتیفیکیشن (Push Notification) به اون‌هاست. منظور از پوش نوتیفیکیشن متن یا محتوایی است که به گوشی کاربرها فرستاده می‌شه و در موبایل کاربر به صورت یک اتفاق جدید نمایش داده می‌شه. به اینصورت که از پوش نوتیفیکیشن می‌تونید داده جدیدی رو به اپلیکیشن خودتون منتقل کنید. در ادامه مطلب با من همراه باشید تا نحوه ارسال پوش نوتیفیکیشن رو براتون توضیح بدم.

مراحل آموزش ارسال پوش نوتیفیکیشن

روش دوم:ارسال اعلان از طریق سایت سرورنت

برای ارسال پوش نوتیفیکیشن از طریق پنل سرورنت خودتون باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

وارد پنل کاربری سرورنت خودتون بشید و اپلیکیشن مورد نظر رو انتخاب کنید و وارد افزونه‌ی “نوتیفیکیشن با پوش‌پل” بشید.
بعد روی قسمت “ارسال اعلان” کلیک کنید.صفحه‌ی زیر رو مشاهده می‌کنید.

آموزش ارسال پوش نوتیفیکیشن
آموزش ارسال پوش نوتیفیکیشن

۱-نوع:در این قسمت می‌تونید عملکرد نوتیفیکیشن‌تون رو مشخص کنید، به عنوان مثال میخواین که کاربر بعد از کلیک روی نوتیفیکیشن وارد مرورگر بشه، پس این بخش رو روی حالت “بازکردن لینک در مرورگر” قرار می‌دید.

۲-عنوان: موضوع یا عنوان اعلان‌ خودتون رو اینجا می‌نویسید.

۳-متن پیام: متن مورد‌‌‌ ‌‌نظرتون رو اینجا تایپ می‌کنید.

۴-مقدار:با توجه به نوعی که در قسمت۱ برای اعلان‌تون انتخاب کردید این قسمت مقدارهای متفاوتی می‌گیره به عنوان مثال اگر “بازکردن لینک در مرورگر” رو انتخاب کردید باید لینک مورد‌نظر رو در این فیلد“مقدار” وارد کنید.

نکته: با توجه به نوع انتخابی مقدار مناسب رو در این قسمت وارد کنید. برای مشاهده راهنما به لینک https://docs.push-pole.com/docs/api/#api_action_type_table3 مراجعه کنید.

۵:کانال: اگر می‌خواید این پیام برای کاربرهای خاصی ارسال بشه از این بخش می‌تونید کانال ارسال اعلان رو مشخص کنید یا اگر در حساب‌کاربری نقش‌هایی رو برای کاربرهاتون درنظر گرفتید از این بخش می‌تونید یک نقش رو انتخاب کنید تا فقط برای همون گروه از کاربرها ارسال پوش نوتیفیکیشن انجام بشه.

۶- با کلیک روی دکمه‌ی “ارسال نوتیفیکیشن” اعلان موردنظر برای کاربرها ارسال می‌شه.

۷- درنهایت ذخیره‌کردن تغییرات یادتون نره!

همین الان از افزونه‌ی نوتیفیکیشن با پوش‌پل در پنل کاربری خودتون استفاده کنید.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید