پرش لینک ها

پیشرفت تکنولوژی از گذشته تا امروز و روند صعودی آن

پیشرفت تکنولوژی از گذشته تا امروز و روند صعودی آن

زندگی ما همواره در حال تغییر و پیشرفت است و به همین دلیل پیشرفت تکنولوژی نیز واژه عجیبی برایمان نیست. در توسعه هر وسیله‌ای که تولید می‌شود دو مرحله جدی وجود دارد. در مرحله اول وسیله باتوجه‌به خلاقیت یک فرد طراحی و تولید می‌شود. در مرحله دوم گسترش و اضافه‌کردن آپشن‌های مختلف به آن وسیله است که اهمیت پیدا می‌کند.

تکنولوژی یک مسئله‌ای است که تا سال‌ها و قرن‌ها بعد ادامه پیدا می‌کند. انسان‌ها همواره به دنبال روش‌های مختلفی هستند تا تکنولوژی را از آنچه هستند قوی‌تر کنند. باتوجه‌به این موضوع برخی از وسایلی که ما امروزه استفاده می‌کنیم سال‌ها قبل طراحی و تولید شده‌اند. امروزه تمامی آن وسایل قدیمی با حالتی پیشرفته و حرفه‌ای در بازار قابل‌استفاده هستند.

پیشرفت تکنولوژی
پیشرفت تکنولوژی

پیشرفت تکنولوژی در جهان امروز

همان‌طور که گفتیم تکنولوژی قدیمی پیشرفت زیادی داشته است. تمامی ابعاد تکنولوژی درگذشته وجود داشته و امروز حالت حرفه‌ای‌تری به خودش گرفته است. از جمله موارد مهم در تکنولوژی امروزی،

  • تلفن‌های همراه
  • کنسول بازی
  • دوربین عکاسی و فیلم‌برداری
  • تلویزیون
  • دستگاه پخش موسیقی
  • هارد درایو و ذخیره‌سازی
  • جاروبرقی هوشمند

پیشرفت تکنولوژی در تلفن‌های همراه

یکی از وسایلی که امروزه به‌شدت کاربردی و قابل‌استفاده است تلفن همراه است. در سال‌های اولیه یعنی 1973 زمانی که اولین تلفن‌ها به وجود آمد تنها قابلیتی که داشت تماس گرفتن بود. تلفن‌های قدیمی بسیار سنگین بودند و قابلیت‌های چندانی نداشتند. تلفن‌های قدیمی در مقایسه با تلفن همراه‌های امروزی یکی پیشرفت فوق‌العاده در عرصه تکنولوژی به‌حساب می‌آیند.

تلفن‌های همراه امروزی نمونه بارزی از پیشرفت تکنولوژی هستند. در این تلفن‌های همراه انواع مختلف قابلیت‌ها قرار داده است. از جمله قابلیت‌های تلفن‌های امروزی در مقایسه با قدیمی، برقراری تماس واضح و قوی، ارسال پیام با استفاده از ابزارهای مختلف، عکاسی و…. هستند.

کنسول بازی حرفه‌ای

درگذشته کنسول‌های بازی معمولی ای وجود داشت. این کنسول‌ها معمولاً تعداد بسیار کمی بازی ویدئویی قابل‌اجرا داشت. البته با همان حالت ساده‌ای که کنسول‌های قدیمی داشتند درگذشته نیز طرف‌داران زیادی داشتند. پیشرفت تکنولوژی در صنعت کنسول سازی بسیار حرفه‌ای‌تر عمل کرده است. کنسول‌های بازی امروزی با قیمت نسبتاً بالایی که دارند به‌صورت حرفه‌ای قابلیت دسترسی دارند. کنسول‌های امروزی بسیار حرفه‌ای‌تر از کنسول‌های قدیمی هستند و تعداد بسیار زیادی بازی دارند.

دوربین عکاسی و فیلم‌برداری امروزی

درگذشته دوربین‌ها معمولاً بسیار سنگین و بزرگ بودند. در آن زمان کیفیت نوارهای ویدئویی بسیار معمولی و ضعیف بود. دوربین‌های فیلم‌برداری امروزی باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی بسیار باکیفیت‌تر و حرفه‌ای‌تر شده‌اند. دوربین‌ها بسیار سبک‌تر و ظریف‌تر از دوربین‌های قدیمی هستند.

دوربین فیلم‌برداری‌های امروزی در ابعاد کوچک و بزرگ قابل‌استفاده هستند. این دوربین کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند و برای عکاسی از هر موضوعی قابل‌استفاده هستند. پیشرفت در زمینه دوربین‌ها به‌گونه‌ای بوده است که امروزه دوربین‌های اسپرت با عنوان GoPrp تولید می‌شود که اندازه‌ای کوچک‌تر از یک تلفن همراه دارند.

تلویزیون در گذشته و امروز

همان‌طور که گفتیم درگذشته معمولاً وسیله‌ها در اندازه‌های بزرگ تولید می‌شدند. اگر متولد دهه 70 یا قبل‌تر از آن باشید احتمالاً تلویزیون‌های جعبه‌ای را یادتان می‌آید. تلویزیون‌ها درگذشته بسیار بزرگ و سنگین بودند. تلویزیون‌ها در ابتدا تصاویر سیاه‌سفید را به نمایش می‌گذاشتند. به‌مرورزمان و با پیشرفت تکنولوژی تلویزیون‌های رنگی جایگزین تلویزیون‌های قدیمی شدند.

تلویزیون‌های امروزی باقابلیت‌های صفحه‌نمایش بسیار حرفه‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند. امروزه تلویزیون‌ها باکیفیت 4K تولید می‌شوند. صفحه‌نمایش تلویزیون‌ها روزبه‌روز نازک‌تر می‌شود و حالت شیشه‌ای به خودش می‌گیرد. جذابیت‌های اضافه شده به تلویزیون‌های امروزی آنها را به یکی از وسایل موردنیاز برای منازل تبدیل کرده است.

پیشرفت تکنولوژی
پیشرفت تکنولوژی

پیشرفت تکنولوژی در دستگاه پخش موسیقی

دستگاه‌های موسیقی درگذشته‌های بسیار دور وجود نداشتند. رفته‌رفته دستگاه‌ها به حالت گرامافون درآمد. گرامافون‌ها امروزه نیز حالت سنتی خودشان را حفظ کرده‌اند و طرف‌داران خودشان را دارند. کم‌کم با پیشرفت تکنولوژی وسایل موسیقی از حالت گرامافون خارج شد و قابلیت حمل پیدا کرد. از جمله وسایلی مانند، رادیو، ضبط و… که امروزه نیز مدل‌های حرفه تر آنها در بازار موجود است.

امروزه موسیقی به یک عضو جدایی‌ناپذیر در زندگی بیشتر افراد تبدیل شده است. پیشرفت در عرصه پخش موزیک به‌اندازه‌ای بوده است که شما با تلفن‌های همراه خود نیز می‌توانید به موسیقی گوش دهید. در خیابان‌ها راه بروید در هرجایی که بخواهید قرار بگیرید و درعین‌حال همچنان موسیقی همراه شما باشند. ابزار موسیقی امروزی حتی قابلیت ضد آب نیز دارد.

هارد درایو و ذخیره‌سازی

درگذشته‌ها ازآنجایی‌که تصاویر و ویدئوها کاربرد زیادی نداشتند معمولاً از ابزار خاصی برای ثبت و نگهداری استفاده نمی‌شد. در سال‌هایی که ویدئوها و تصاویر وارد دنیای تکنولوژی شدند معمولاً همه چیز در یک نوار و یا تصویر چاپی قابل‌استفاده بود. امروزه هارد درایوها و فلش مموری و… بسیار زیادی وارد دنیا شده است. این فلش‌ها و ابزار در انواع حافظه تولید می‌شوند. حافظه این محصولات بسیار زیاد است و شما می‌توانید به‌راحتی از آنها استفاده کنید.

جاروبرقی‌های هوشمند

در حدود سال 1907 شخصی با نام هوور وسیله اختراع کرد به نام جاروبرقی. این جاروبرقی‌ها با حالت جارو بودند و یک کیسه بزرک از آنها آویزان بود. جنس این جاروبرقی از فولاد بود و همین موضوع نشان‌دهنده وزن زیاد این جاروبرقی‌ها بود.

پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت جاروبرقی بسیار جالب و هیجان‌انگیز عمل کرده است. امروزه جاروبرقی‌هایی تولید می‌شوند که مانند یک هوش مصنوعی به‌صورت خودکار فضای خانه را تمیز می‌کنند. ویژگی‌های بسیار مهمی در این جاروبرقی‌ها وجود دارد و مهم‌ترین آنها سایز کوچک و مصرف کم‌انرژی است.

پیشرفت تکنولوژی
پیشرفت تکنولوژی

پیشرفت تکنولوژی مزایای بسیار زیادی برای انسان‌ها داشته است. درگذشته معمولاً تکنولوژی واژه‌ای غریب بود و معمولاً افراد ثروتمند قادر به استفاده از وسایل بودند. وسایل موردنظر در ابتدا در ابعاد بزرگ و سنگین تولید می‌شدند. قابلیت هم کمی داشتند و مصرف انرژی و سوخت بسیار زیادی داشتند. مهم‌ترین تغییری که در وسایل امروزی به وجود آمده است در این دو مورد نام‌برده‌شده است و به نسبت در بخش‌های دیگر نیز بسیار حرفه‌ای تغییر کرده است.

تکنولوژی امروزی سعی داشته است تا هوش مصنوعی را در وسایل مختلف به کار ببرد. هوش مصنوعی یکی از تکنولوژی‌های مربوط به آینده است. تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است. اضافه‌کردن آپشن‌های مختلف به وسایل مختلف همیشه باعث به وجد آمدن انسان‌ها می‌شود.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید