پرش لینک ها
کنسول بازی

کنسول بازی و 5 نکته پیش از خرید کنسول های بازی

کنسول بازی و 5 نکته پیش از خرید کنسول های بازی

کنسول بازی یکی از محبوب‌ترین اختراعات بشر به حساب می‌آید که زن و مرد و پیر و جوان به آن علاقه دارند. از گذشته که از کنسول هایی مانند، سگا آتاری و… استفاده می‌کردیم تا به امروز تغییرات بسیار زیادی در کنسول ها ایجاد شده است.

دلیل اینکه شما باید در رابطه با کنسول های بازی اطلاعاتی داشته باشید این است که بتوانید کنسول مناسب خود را خریداری کنید. کنسول ها قیمت تقریباً بالایی دارند و علاوه بر خرید کنسول لازم است تا دسته کنسول و بازی برای آن تهیه کنید. برای اینکه با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و انواع آن را بشناسید در ادامه همراه ما باشید.

کنسول بازی
کنسول بازی

کنسول بازی چیست؟

کنسول، دستگاهی برای بازی‌های گرافیکی است. بسیاری از افراد در کودکی خود دستگاهی به نام سگا یا سونی های قدیمی داشتند و در واقع کنسول های امروزی نمونه پیشرفته همان دستگاه ها است. از آنجایی که بازی‌های گرافیکی طرف‌داران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند به همین دلیل شرکت های مختلف در تلاش هستند تا از این بازار رقابتی عقب نمانند.

در بازار رقابتی بازی‌ها کنسول ها و لپ‌تاپ‌های مختلفی وجود دارند اما انتخاب کنسول برای بازی بسیار مناسب‌تر است زیرا اختصاصی برای بازی است. کنسول ها قیمت‌های متنوعی دارند و باتوجه به حجم و مدلی که دارند قیمت متفاوتی دارند.

تاریخچه کنسول بازی

برای اینکه بخواهیم در رابطه با تاریخ اولین کنسول بازی صحبت کنیم باید بدانید که اطلاعات دقیقی در خصوص اولین مورد وجود ندارد. باید بدانید که شروع استفاده از کنسول های بازی به سال 1947 باز می‌گردد. در واقع اولین نسل از کنسول های بازی در سال 1947 وارد دنیا شد و مورد استقبال قرار گرفت. تعداد بازی‌هایی که با اولین نسل کنسول ها می‌شد بازی کرد بسیار محدود بود و گرافیک بسیار ضعیفی داشت.

نسل دوم: تنها قابلیت اجرای یک بازی داشت و به همین دلیل افراد به‌شدت مایل به خرید نسل جدید بودند.

نسل سوم: با به وجود آمدن بازی‌های کامپیوتری و رقابت بین کنسول و کامپیوتر شرکت های زیادی کنسول تولید کردند.

نسل چهارم: کنسول ها به یک صنعت و یک موضوع تخصصی تبدیل شدند. Sega و  Nintendo رقیب سرسخت یکدیگر شدند.

نسل پنجم: در این دهه که به سال 1999-1994 باز می‌گردد برای اولین‌بار Sony شروع به کار کرد.

نسل ششم: شروع تولید PlayStation2  و حذف رقبای سرسخت مانند سگا در طی سال‌های 1999-2006 بوده است.

نسل هفتم: در واقع شروع کنسول های بازی حرفه و امروزی بوده که تا به الان ادامه داشته و PS3، PS4 و PS5 به دوره های بعدی هشتم و نهم تعلق دارد.

کنسول بازی
کنسول بازی

نکات با اهمیت برای خرید کنسول

همان‌طور که می‌دانید کنسول های بازی بسیار پرطرف‌دار هستند و اکثر جوانان و نوجوانان به آن علاقه‌مند هستند. برای خرید هر یک از کنسول های بازی لازم است تا به یک سری نکات توجه کنید. از جمله نکات با اهمیت در خصوص خرید کنسول بازی،

  1. قیمت کنسول
  2. واقعیت مجازی
  3. کیفیت و گرافیک نمایش
  4. قابلیت اجرای بازی‌ها جدید و قدیمی
  5. امکانات جانبی

قیمت کنسول های بازی

مهم‌ترین مسئله ای که در خصوص خرید کنسول بازی وجود دارد، قیمت کنسول های بازی است. باوجود اینکه کنسول های بازی طرف‌داران بسیار زیادی دارند به همین دلیل قیمت نسبتاً زیادی نیز دارند. شما می‌توانید کنسول های نسل‌های مختلف را با توجه به مدل های مختلفی که دارند با قیمت متنوعی دریافت کنید. قیمت کنسول های بازی مانند هر تکنولوژی و وسیله برقی‌ای طبق دلار تغییر می‌کند. با توجه به این مسئله در حال حاضر جدیدترین نسل کنسول های بازی با نام PS5 قیمتی بالای 20 میلیون دارد.

کنسول های واقعیت مجازی

قابلیت جدیدی که این روزها بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد واقعیت مجازی است. PS4 یا پلی‌استیشن 4 یکی از کنسول های بازی است که قابلیت واقعیت مجازی را دارد. این کنسول و کنسول بعدی یعنی PS5 دوتا از گزینه‌های بسیار مناسب در خصوص واقعیت مجازی هستند. همان‌طور که در مقاله مربوط به متاورس خواندید باید بدانید که این موضوع چقدر بااهمیت است و در واقع نسل آینده بشر با آن گره خورده است.

کیفیت و گرافیک نمایش کنسول بازی

PS5 جدیدترین نسل کنسول های بازی کیفیت صفحه‌نمایش بسیار فوق‌العاده یعنی 8k است. کنسول های قدیمی‌تر کیفیت 4k داشتند که البته کیفیت قابل‌توجهی است اما PS5 تغییر جدی در دنیای کنسول های بازی است.

به لحاظ گرافیکی نیز هرچقدر که مدل های جدیدتری از  کنسول های بازی معرفی می‌شود کیفیت گرافیکی بازی‌ها نیز بیشتر می‌شود. این در حالی است که هنگام مشاهده این بازی شما به واقعیت یا خیالی بودن آنچه مشاهده می‌کنید شک می‌کنید.

قابلیت اجرای بازی در کنسول

با توجه به پیشرفتی که در دنیای کنسول های بازی ایجاد شده است باید بدانید که این پیشرفت وارد دنیای بازی‌ها نیز شده است. بازی‌های جدید و امروزی قابلیت‌های گرافیکی بسیار خوبی دارند و به همین دلیل هم باید کنسول متناسب را برای آن انتخاب کرد. مسئله مهم دیگر در خصوص خرید کنسول های بازی قابلیت اجرای بازی‌های قدیمی است زیرا با توجه به قیمتی که کنسول های بازی دارند قیمت آن ها نیز تا حدودی زیاد است.

امکانات جانبی کنسول های بازی

با توجه به مواردی که در خصوص ویژگی های کنسول های بازی گفتیم باید بدانید که برخی موارد به‌عنوان امکانات جانبی به حساب می‌آیند. در صورتی که یک کنسول بازی امکانات اصلی را داشته باشد وجود امکانات فرعی به‌نوعی قابلیت بسیار خوب یک کنسول به حساب می‌آید. مانند،

  • ساخت گروه‌های مختلف
  • امکان بازی با نفرات زیاد
  • قابلیت ساخت شخصیت‌های مختلف
  • ارتقا حافظه
کنسول بازی
کنسول بازی

کنسول بازی یکی از متنوع‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین اختراعات بشر به حساب می‌آید. این روزها یا در اکثر خانه‌ها شاهد کنسول های بازی هستیم یا افراد زیادی به گیم‌نت‌ها و اتاق‌های بازی برای استفاده از این دستگاه می‌روند.

کنسول های بازی یکی از پرطرف‌دارترین اختراعات در دنیای جدید برای افراد مختلف به حساب می‌آید. با وجود اینکه رقابت بین سیستم ها و کنسول ها یاد است اما از آن جایی که کنسول ها تنها برای بازی تولید می‌شوند به همین دلیل طرف‌داران بیشتری دارند. تکنولوژی همه‌روزه در حال پیشرفت است و یکی از جذاب‌ترین موارد تکنولوژی کنسول های بازی هستند.

 

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید