پرش لینک ها

6 تکنولوژی جدید که آینده را متحول می‌کند

6 تکنولوژی جدید که آینده را متحول می‌کند

شاید اشاره کردن به تکنولوژی موضوع دور از ذهنی نباشد. تکنولوژی در جهان امروز جمله غریبی نیست. شما می‌توانید ابعاد مختلف تکنولوژی را در جهان امروز مشاهده کنید. جهان امروز ما می‌تواند با تکنولوژی تغییر بسیار خوبی کند. شاید سال‌ها قبل اتفاق‌هایی که امروز در جهان رخ می‌دهد را باور نمی‌کردیم. ویژگی مهم تکنولوژی جدید در غیرقابل‌باور بودن آن است. جهان امروزی با تمام پیشرفتی که دارد همیشه جای تغییر دارد.

پیشرفت تکنولوژی هیچ‌وقت پایان نمی‌پذیرد. درگذشته‌های دور ما بسیاری چیزها را تصور می‌کردیم و در فیلم‌ها می‌دیدیم. فیلم‌هایی که دررابطه‌با تکنولوژی، سیاره‌ها، سفر به مریخ، خودروهای هوشمند و خودکار و… ساخته می‌شد همه مسائلی دور از ذهن و تخیلی بود. از سال‌ها قبل تا به امروز جهان به تأثیر از تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است. برای اینکه بخواهید با عوامل پیشرفت در جهان آینده آشنا شوید مقاله موردنظر را مطالعه کنید.

تکنولوژی جدید
تکنولوژی جدید

 6 تکنولوژی جدی را بشناسیم!

همان‌طور که گفتیم پیشرفت در عرصه تکنولوژی پایان‌ناپذیر است. باتوجه‌به پیشرفت چند سال اخیر تکنولوژی ما می‌توانیم به‌راحتی این موضوع را باور کنیم. 6 تکنولوژی جدید در آینده به این صورت است،

ماشین لرنینگ و یا هوش مصنوعی

قابلیت استفاده از اینترنت در اشیا مختلف

لباس هوشمند

ذخیره آنلاین اطلاعات مختلف و یا رایانش ابری

همزاد هوشمند با عنوان دوقلوی دیجیتالی

ربات همکار انسان

البته توجه داشته باشید که تعدادی از این موارد الان نیز قابل‌استفاده هستند. تکنولوژی جدید به اتمام رساندن این پروژه‌ها است. در واقع استفاده از بیشتر قابلیت‌های این موارد به‌صورت عالی و حرفه‌ای تکنولوژی مربوط به آینده است.

 ماشین لرنینگ و یا هوش مصنوعی

مهم‌ترین توضیح دررابطه‌با هوش انسان، هوش واقعی انسان در کالبد ماشین است. به‌کاربردن هوش مصنوعی در ماشین باعث می‌شود تا قابلیت فکرکردن در ماشین‌ها نیز استفاده شود. هوش مصنوعی تقریباً نصف بیشتر کارهای ما در جهان امروز را دربرگرفته است. نرم‌افزارهای مختلف دنیای ارتباطات همه از طریق هوش مصنوعی ساپورت می‌شوند. یکی از نمونه اپلیکیشن‌ها اینستاگرام است. نرم‌افزار اینستاگرام توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود.

ماشین لرنینگ یکی از قابلیت‌های مهم هوش مصنوعی است. ماشین لرنینگ یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین موارد تکنولوژی جدید است. توانایی مهم این ماشین‌ها کسب علم و دانش است. ماشین لرنینگ می‌تواند فکر کند و آموزش ببیند. ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی در کنار هم در حال پیشرفت هستند. در واقع پایه تمام نوآوری‌هایی که در آینده اتفاق می‌افتد همین دو مورد هستند.

قابلیت استفاده از اینترنت در اشیا مختلف

دستگاه‌های هوشمندی که امروزه وجود دارند دائماً در حال پیشرفت هستند. قراردادن اینترنت در اشیا یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های تکنولوژی جدید برای انسان‌ها است. تصور کنید که خودروهای مختلف از اینترنت هوشمند استفاده کنند. اینترنت موجود در اشیا می‌تواند با دیگر اشیا ارتباط برقرار کند. ارتباط اینترنت اشیا با هم می‌تواند باعث ایجاد هماهنگی در اشیا مختلف شود.

لباس هوشمند

همان‌طور که گفتیم برخی فیلم‌ها دررابطه‌با اتفاقات غیرواقعی صحبت می‌کنند. جالب است بدانید که دیگر هیچ چیزی دور از ذهن نیست. انسان با داشتن هوش و عقل می‌تواند به تمام دست‌نیافتنی‌ها دست پیدا کند. یکی از موارد تکنولوژی جدید لباس‌های هوشمند برای انسان‌ها است. لباس‌های هوشمند قابلیت‌هایی مانند سوپر من ها دارند. از جمله قابلیت‌های موجود در این لباس‌ها،

ایمنی بیشتر انسان

زندگی ای سالم‌تر و مقاوم‌تر

عملکرد بهتر انسان‌ها برای، حرکت، تنفس، دویدن و …

به این صورت است. یکی از وسایلی که می‌توان برای این مورد مثال زد ساعت هوشمند است. باوجوداینکه این اشیا مربوط به بخش هوشمندسازی اشیا هستند اما قابلیت مهمی که لباس‌ها خواهند داشت را دارند. یکی از قابلیت‌ها آلارم هشدار برای ضربان قلب و تنفس است. این موضوع به نوبه خود یکی نوع محافظت از سلامتی است.

تکنولوژی جدید
لباس هوشمند

ذخیره آنلاین اطلاعات مختلف و یا رایانش ابری

رایانش در واقع محلی برای ذخیره اطلاعات مختلف است. با استفاده از رایانش ابری دیگری نیازی به ابزار برای ذخیره‌سازی ندارید. فلش، هارد، رم و یا … در آن زمان کاملاً به کنار می‌روند. حافظه ابری در واقع ذخیره اطلاعات به‌صورت آنلاین است. امروزه از این موضوع استفاده می‌شود اما به نسبت کمتر از اتفاقی که در تکنولوژی جدید رخ خواهد داد.

درصورتی‌که اطلاعات در اینترنت ذخیره شود دیگر نگرانی ای نسبت به این موضوع نخواهید داشت. ذخیره اطلاعات در اینترنت به طور خودکار عمل می‌کند. تمامی اطلاعاتی که وارد گوشی، لپ‌تاپ، تبلت و… شود به طور خودکار در فضای ابری ذخیره خواهد شد.

همزاد هوشمند با عنوان دوقلوی دیجیتالی

دوقلوهای دیجیتالی یکی از فوق‌العاده‌ترین اتفاقات در تکنولوژی جدید است. با استفاده از دوقلوهای جدید در واقع انسان در قالبی مجازی شبیه‌سازی می‌شود. شبیه‌سازی انسان در بعد مجازی بسیار خوب است. در این صورت دیگر نیازی به انجام‌دادن آزمایش‌ها بر روی انسان نخواهیم بود. برخی از آزمایش‌ها و اتفاق‌ها ممکن است برای جسم انسان خطرناک باشد. جسم توانایی تحمل کردن آزمایش‌ها خطرناک را ندارد. درصورتی‌که دوقلوها وارد دنیا شوند می‌توان آزمایش‌ها را بر روی آنها انجام داد.

ربات همکار انسان

همکاری انسان‌ها و ربات‌ها از سال‌ها قبل در برنامه تکنولوژی جدید قرار گرفته است. تکنولوژی می‌خواهد ربات‌ها را وارد دنیای انسان‌ها کند. دلیل ورود انسان‌ها به دنیا این است که ربات‌ها مقاوم‌تر از انسان‌ها هستند. ربات‌ها مقاومت بیشتری در برابر اتفاق‌ها دارند در واقع جسم سخت‌تری به نسبت انسان‌ها دارند. شکلی که در خصوص ربات‌ها وجود دارد به‌کاربردن هوش مصنوعی در ربات‌ها است. هوش مصنوعی دائماً در حال پیشرفت است. ربات‌ها با استفاده از هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ می‌توانند هر چیزی را یاد بگیرند.

زمانی که ربات‌ها وارد جهان شوند ممکن است قدرت از انسان‌ها گرفته شود. هوش مصنوعی بسیار قدرتمند است. مقاومت بدنی و جسمی ربات‌ها نیز در مقایسه با انسان‌ها بیشتر است. درصورتی‌که انسان‌ها دیگر قدرت خاموش‌کردن ربات را نداشته باشند معلوم نیست چه اتفاق‌هایی ممکن است بیفتد. به این صورت است که دنیای تکنولوژی مزایا و معایب خودش را دارد.

تکنولوژی جدید
ربات هوشمند

تکنولوژی جدید مزایای بی‌شماری دارد. تکنولوژی در کنار تمام مزایا و فوایدش می‌تواند انسان را در معرض خطر قرار دهد. خطرناک بودن تکنولوژی زمانی است که با به تکامل رسیدن قدرت را از انسان بگیرد. درهرصورت تکنولوژی دنیای جذاب خودش را دارد. دنیای تکنولوژی همانی است که ما سال‌هاست در فیلم‌ها مشاهده می‌کنیم. ربات‌های هوشمند و سخنگو، ماشین‌های هوشمند و خودکار، لباس ماوراءالطبیعه و… همه از موارد تکنولوژی است.

 

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید