پرش لینک ها
افزایش سرعت وردپرس

9 روش برای افزایش سرعت وردپرس

9 روش برای افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس یک مسئله بسیار مهم برای صاحبان وب‌سایت است زیرا سرعت سایت بر همه چیز تأثیرگذار است. تمامی موارد از جمله، نرخ پرش، نرخ تبدیل، رضایت کاربران و… ارتباط مستقیمی با سرعت وردپرس دارد.

باتوجه‌به این موضوع لازم است تا شما روش‌های مختلف افزایش سرعت در وردپرس را بدانید و از آن‌ها استفاده کنید. آنچه در راین مقاله دررابطه‌با سرعت وردپرس به شما آموزش می‌دهیم اطلاعاتی است از مبتدی تا حرفه‌ای به همین دلیل در ادامه مقاله همراه ما باشید.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

چرا افزایش سرعت وردپرس اهمیت دارد؟

در اولین قدم لازم است تا به پرسش پاسخ دهیم که چرا سرعت وردپرس اهمیت دارد. باتوجه‌به این موضوع لازم است تا مواردی را برایتان شرح دهیم از جمله،

 • ازدست‌دادن بازدیدکنندگان در نتیجه کاهش سرعت
 • رتبه‌بندی در گوگل کاهش می‌یابد
 • افزایش نرخ پرش

9 روش افزایش سرعت وردپرس

همان‌طور که گفتیم سرعت سایت ارتباط مستقیمی با جایگاه و رتبه‌بندی سایت شما دارد. سایت شما باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید کاربرانی که دارید را حفظ کنید و کاربران جدیدی را به سایت جذب کنید. روش‌های مختلفی برای افزایش سرعت در وردپرس وجود دارد که در اینجا به 9 روش حرفه‌ای آن اشاره می‌کنیم. از جمله موارد مهم برای افزایش سرعت،

 1. سرمایه‌گذاری در هاستینگ باکیفیت
 2. به‌روزرسانی فناوری وب
 3. به‌روزرسانی آخرین نسخه وردپرس
 4. حفظ و تعمیر پایگاه‌داده
 5. کاهش درخواست‌های سرور
 6. بهینه‌سازی تصاویر
 7. خودداری از میزبانی ویدئوها
 8. کوچک‌سازی فایل‌ها
 9. ایمن‌سازی سایت
افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

سرمایه‌گذاری در هاستینگ

توجه داشته باشید که انتخاب هاستینگ مناسب بسیار اهمیت دارد. در انتخاب هاستینگ مناسب دقت کافی داشته باشید زیرا ممکن است پیشنهادهای ارزان زیادی در پیش‌روی شما قرار داده شود. انتخاب هاستینگ بهتر است باتوجه‌به کیفیت انتخاب شود و نه به‌خاطر قیمت زیرا خرید هاستینگ مناسب تأثیر زیادی در افزایش سرعت وردپرس دارد.

به‌روزرسانی فناوری وب

تمامی فناوری‌های وب از جمله PHP و HTML دائماً در حال به‌روزرسانی هستند. در نظر داشته باشید که دومین مورد بااهمیت در افزایش سرعت وردپرس به‌روز نگه‌داشتن فناوری‌های موردنظر است. فناوری‌های به‌روز دارای ویژگی‌های جدیدتر و با افزایش سرعت هستند. درصورتی‌که شما، هاست مناسبی دریافت کنید از فناوری وب مراقبت می‌کند و زمانی که به‌روز شود به شما اطلاع می‌دهد.

به‌روزرسانی آخرین نسخه وردپرس

در نظر داشته باشید که به‌روزرسانی وردپرس از دو جهت اهمیت دارد در درجه اول باعث افزایش امنیت می‌شود و در درجه دوم باعث افزایش سرعت وردپرس می‌شود. هرچقدر که از نسخه‌های جدیدتر وردپرس استفاده کنید ایرادات و مشکلات نسخه‌های قبلی کمتر می‌شود. استفاده از آخرین نسخه وردپرس باعث بهبود سایت شما می‌شود.

حفظ و تعمیر پایگاه‌داده

همان‌طور که توجه کردن به نسخه به‌روز وردپرس اهمیت دارد توجه کردن به پایگاه‌داده نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید از ابزارهای متنوعی برای حفظ و تعمیر پایگاه‌داده استفاده کنید که همه این کارها به نفع شما است. در برخی موارد شما می‌توانید پایگاه‌داده را پاک‌سازی کنید که این موضوع نیز برای وردپرس شما و افزایش آن مناسب است.

کاهش درخواست‌های سرور

هرچقدر که درخواست‌های سرور کاهش پیدا کند تأثیر مستقیمی بر افزایش سرعت وردپرس خواهد گذاشت. درخواست‌ها می‌توانند به اشکال مختلفی نظیر، تصویر، فایل و یا شیوه‌نامه باشند. هرچقدر که درخواست‌ها دررابطه‌با تکمیل بارگذاری سایت بیشتر باشد سرعت سایت و وردپرس نیز کاهش پیدا می‌کند. بدین منظور،

 • تقسیم نظرات به چند صفحه
 • حذف پلاگین‌های غیرضروری
 • به تأخیر انداختن بارگیری تصاویر
 • کاهش منابع خارجی یا فونت‌ها

بهینه‌سازی تصاویر

بارگذاری تصاویر اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل بهینه‌سازی تصاویر نیز اهمیت دارد. شما باید روش‌های مختلف کوچک کردن سایت‌ها بدون کاهش کیفیت آن آموزش ببینید. درواقع به این کار که تصاویر با حجم کمتری بارگذاری شوند فشرده‌سازی و یا بهینه‌سازی تصاویر می‌گویند. برای اینکه تصاویرتان را بهینه کنید سایت‌های مختلفی وجود دارد اما این کار را با نرم‌افزار فتوشاپ نیز می‌توانید انجام دهید.

خودداری از میزبانی ویدئوها

موضوع دیگری که دررابطه‌با افزایش سرعت وردپرس اهمیت پیدا می‌کند بارگذاری ویدئوها است. برای این کار بهتر است از سایت‌های وردپرسی برای بارگذاری ویدئوها استفاده نکرد. یکی از کارهایی که دراین‌خصوص می‌توانید انجام دهید این است که لینک ویدئوها را به‌عنوان لینک خارجی وارد سایت خود کنید تا هم از ویدئو استفاده کنید و هم سرعت سایت را افزایش دهید.

کوچک‌سازی فایل‌ها

در سایت وردپرسی خود از فایل‌هایی با حجم کم و کوچک استفاده کنید. هرچقدر میزان حجم فایل‌ها کمتر باشد سرعت سایت نیز افزایش پیدا می‌کند و بالعکس اگر فایل‌ها با حجم زیادی قرار داده شوند سرعت کاهش پیدا می‌کند. یکی از ابزارهایی که می‌توانید از آن برای کوچک‌سازی فایل‌ها استفاده کنید Auotopti,ize است.

ایمن‌سازی سایت

یکی از بهترین تکنیک‌ها برای افزایش سرعت وردپرس ایمن‌سازی سایت است. درصورتی‌که سایت وردپرسی شما ایمنی کافی را در فضای اینترنتی داشته باشد دیگری نیازی به نگرانی دررابطه‌با هک شدن و کاهش سرعت سایت نخواهید داشت. سایت‌ها معمولاً در معرض دزدی‌های اینترنتی و هک قرار دارند و این موضوع ممکن است پروسه و روند بهبود سایت شما را به خطر بیندازد.

روش‌های مختلفی برای به‌وجودآوردن امنیت در وردپرس وجود دارد که اگر طبق آن‌ها پیش بروید خیالتان راحت خواهد بود. برای اینکه این بخش به‌درستی انجام شود لازم است تا تمامی بخش‌ها فعالیت خود را به‌درستی انجام دهند و همیشه به‌روز باشند. به‌روزرسانی وردپرس و افزونه‌ها یا پلاگین‌ها یکی از موارد بااهمیت در حفظ امنیت سایت است.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

باتوجه‌به تمامی واردی که گفتیم شما باید به دو مورد برای سایت وردپرسی اهمیت بدهید مورد اول امنیت سایت و مورد دوم افزایش سرعت وردپرس است. درصورتی‌که سایت وردپرسی سرعت کافی برای لود شدن نداشته باشد کاربران و بازدیدکنندگان زیادی به خود جلب نخواهد کرد و به همین دلیل هم این موضوع اهمیت زیادی دارد.

سرعت سایت وردپرسی باعث می‌شود تا میزان نرخ پرش سایت کاهش پیدا کند، همان‌طور که می‌دانید افزایش نرخ پرش باعث عدم رضایت بازدیدکنندگان و در نتیجه کاهش قابلیت‌های سایت می‌شود. سایت شما یک فضای اینترنتی است که باید ازهرجهت از آن مراقبت کنید زیرا همیشه در معرض آسیب قرار دارد. سرعت سایت مورد بااهمیتی برای گوگل به‌حساب می‌آید تا سایت شما را در صفحه اول به نمایش بگذارد.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید